Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk      wtorek, 18 maja 2021         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Macierzyństwo

Jesteś w dziale: Macierzyństwo

Czas oczekiwania na dziecko to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Równocześnie stanowi on ogromne wyzwanie w zakresie pielęgnacji i profilaktyki największego organu naszego ciała - naszej skóry. Skóry, która w tym okresie pod wpływem hormonów, zmienia się z dnia na dzień. Estrogeny, progesteron, jak również hormony tarczycy i kory nadnerczy, przygotowują ciało kobiety do macierzyństwa, równocześnie powodując nieodwracalne często zmiany w strukturze skóry oraz na jej powierzchni.

Najczęściej w ciąży skóra zmienia się na suchą, aczkolwiek zdarza się - najczęściej u kobiet mających problemy w okresie młodzieńczym - że skóra zaczyna się przetłuszczać. Może występować łojotok i zmiany trądzikowe. Znamy też przypadki, że ciąża w "cudowny sposób" rozwiązują problemy z przetłuszczaniem się skóry. Słowem : wszystko jest możliwe. Stąd tak ważny jest stały fachowy monitoring, aby reagować z wyprzedzeniem na pojawiające się problemy.

Niezbędna staje się zmiana preparatów pielęgnacyjnych. I to zmiana płynna - tak jak wraz z przebiegiem ciąży zmienia się charakterystyka skóry. Najlepiej, żeby wyboru dokonywała osoba, która zna Waszą skórę i już wcześniej zajmowała się jej pielęgnacją. Najszybciej będzie w stanie zauważyć zachodzące zmiany i na nie zareagować w sposób, który zabezpieczy skórę przed trwałymi uszkodzeniami.

Z powodu zwiększonej podczas ciąży wrażliwości skóry mogą występować uczulenia i alergie na związki i preparaty, które do tej pory były obojętne. Zaleca się zmianę na kosmetyki hipoalergiczne, dla skóry wrażliwej.
Wrażliwość skóry wynika nie tylko ze zmian hormonalnych, lecz również z faktu iż wraz z rozwojem dziecka skóra rozciąga się. Wskazane jest używanie preparatów nawilżających, zwiększających elastyczność i odporność mechanicznąStrony:

Usuwanie owłosienia ze stref intymnych jest dziś - w szczególności do porodu - zalecane przez większość ginekologów jako nieodzowny element dbałości o zdrowie i higienę na co dzień. Najbezpieczniejszą i dającą najlepsze rezultaty metodą, zapewniającą równocześnie największe bezpieczeństwo jest depilacja woskiem w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym.

Co robić, żeby nie dopuścić do pogorszenia stanu skóry, jak zapobiegać rozstępom i walczyć z nimi jeżeli już się pojawiły. Jakie preparaty stosować w trakcie ciąży, a jakie po urodzeniu dziecka.

Jak wrócić do formy po porodzie, kiedy i jak wprowadzać aktywność fizyczną. Pomagamy swojemu organizmowi jak najszybciej wrócić do stanu z przed ciąży.

Jak przygotować się do porodu, jakie kosmetyki zabrać ze sobą do szpitala.

Przygotowane na podstawie wieloletnich doświadczeń pakiety zabiegowe przygotowujące do porodu oraz pomagające w powrocie do formy z przed urodzenia dziecka.

Jak i z jakich powodów zmienia się wasza skóra podczas ciąży. Jak o nią dbać, co zmienić w codziennej pielęgnacji, na co zwracać szczególną uwagę.

Jakie zabiegi wykonywać podczas ciąży, żeby jak najlepiej ochronić skórę i równocześnie przygotować się do porodu. Kiedy i z jakich zabiegów korzystać po urodzeniu dziecka, żeby jak najszybciej wrócić do formy i dawnej figury.

manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Chcę zostawić moim dzieciom wystarczająco dużo pieniędzy, by miały poczucie, że mogą zrobić wszystko. Ale nie na tyle dużo, by miały poczucie, że mogą nic nie robić."

Warren Buffet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600