Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony
nawigacja

imieniny obchodzą: Igor, Placyd, Apolinary      środa, 05 października 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

FAQ - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. co jest lepsze depilacja woskiem czy depilatory mechaniczne?
2. jakie preparaty należy stosować do pielęgnacji skóry naczynkowej w okresie zimowym?
3. czy można zastąpić mechaniczne/manualne oczyszczanie skóry zabiegiem kawitacji?
4. kiedy najlepiej zacząć kurację kwasami?1.co jest lepsze depilacja woskiem czy depilatory mechaniczne?
 Najlepszą metodą czasowego usuwania owłosienia jest wosk na ciepło wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Samodzielne wykonanie tego zabiegu w warunkach domowych jest bardzo problematyczne zarówno ze względów organizacyjnych jak i merytorycznych.
Depilatory mechaniczne często powodują powstawanie stanów zapalnych na nogach. Jest to spowodowane zaburzaniem kierunku wzrostu włosa pod wpływem tej metody, a co za tym idzie jego wrastaniem pod skórę (depilator mechaniczny nie usuwa podczas zabiegu martwego naskórka z powierzchni skóry tak jak to jest w przypadku depilacji woskiem). Zwykle owocuje to powstawaniem blizn i przebarwień oraz deformacją mieszków włosowych.

2.jakie preparaty należy stosować do pielęgnacji skóry naczynkowej w okresie zimowym?
 Skóra naczynkowa to problem natury przewlekłej, wymagający właściwej pielegnacji przez cały rok. Poza stosowaniem niezbędnych w takich przypadkach preparatów wzmacniających ścianki naczynek krwionośnych (z zawartością arniki, witaminy K, witaminy C), w okresie zimowym skóra naczynkowa wymaga dodatkowej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak niskie temperatury i wiatr. Niezbędne jest nałożenie dodatkowej warstwy kremu ochronnego o wysokiej zawartości fazy tłustej (nawet do 60%), który to preparat spełniał będzie funkcję "pierzynki" przykrywającej skórę. W przypadku słonecznej pogody konieczne jest również stosowanie preparatów fotoprotekcyjnych.
W gabinecie kosmetycznym zalecana jest kuracja lecznicza wzmacniająca naczynka krwionośne dwa razy do roku: raz na jesieni - przygotowująca skórę do sezonu zimowego, druga na wiosnę - po okresie zimowym, wspomagająca odnowę skóry.
Tylko dzięki właściwej i regularnej pielęgnacji można uchronić się przed przejściem od stanu skóry naczynkowej do trądziku różowatego.

3.czy można zastąpić mechaniczne/manualne oczyszczanie skóry zabiegiem kawitacji?
 Niestety nie. Peeling kawitacyjny usuwa jedynie wierzchnią warstwę zrogowaciałego naskórka oraz łój zalegający na skórze. Ma również zbawienne działanie w przypadku skór trądzikowych - niszczy bakterie propioni bacterium acnes odpowiedzialne za powstawanie ropnych zmian skórnych. Jest to jednak zabieg oczyszczający jedynie powierzchnię skóry. Oczyszczanie takie jest często wystarczające dla skór normalnych, w przypadku skór problematycznych i trądzikowych doskonale sprawdza się jako przygotowanie do zabiegu mechanicznego oczyszczania, jak również jako element kuracji leczniczej oraz forma podtrzymania efektów terapeutycznych - zapobieganie zanieczyszczaniu się skóry.
Nie jesteśmy w stanie przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych dotrzeć do głębszych warstw skóry gdzie w sposób patologiczny zalega wydzielina łojowa, jak również nie usuniemy zaskórników zamkniętych i prosówek.
Reasumując: w przypadku skór problematycznych właściwa będzie następująca kolejność: najpierw zabieg mechanicznego oczyszczania (wsparty ew. kawitacją), a następnie zabiegi kawitacji w krótkich odstępach czasu jako forma kuracji lub jej element.

4.kiedy najlepiej zacząć kurację kwasami?
 Jeszcze nie tak dawno fachowcy zgodnie twierdzili, że peelingi należy wykonywać wiosną, kiedy nasłonecznienie nie jest jeszcze zbyt duże. W związku z postępem w kosmetologii, zmianą receptur preparatów, ciągłą minimalizacją zawartości substancji drażniących i zastępowaniem ich składnikami bardziej przyjaznymi dla skóry, na dzień dzisiejszy zabiegi takie można wykonywać przez cały rok. Zmiany klimatyczne jakie dotknęły również i nasz kraj spowodowały, że przez cały rok i tak musimy korzystać z preparatów z wysokimi filtrami, jeżeli chcemy właściwie dbać o naszą skórę. Trzeba pamiętać jedynie o przeciwwskazaniach do wykonywania peelingów dermokosmetycznych i powstrzymać się do korzystania z zabiegów bezpośrednio przed planowanym opalaniem ponieważ cieńsza warstwa rogowa nie zapewnia skórze właściwego poziomu ochrony przed promieniowaniem UV.

manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Jeśli nie nauczę się czegoś każdego dnia, jest to dzień stracony"

B.B.King

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600