Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Macierzyństwo

Jesteś w dziale: Macierzyństwo

Czas oczekiwania na dziecko to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Równocześnie stanowi on ogromne wyzwanie w zakresie pielęgnacji i profilaktyki największego organu naszego ciała - naszej skóry. Skóry, która w tym okresie pod wpływem hormonów, zmienia się z dnia na dzień. Estrogeny, progesteron, jak również hormony tarczycy i kory nadnerczy, przygotowują ciało kobiety do macierzyństwa, równocześnie powodując nieodwracalne często zmiany w strukturze skóry oraz na jej powierzchni.

Najczęściej w ciąży skóra zmienia się na suchą, aczkolwiek zdarza się - najczęściej u kobiet mających problemy w okresie młodzieńczym - że skóra zaczyna się przetłuszczać. Może występować łojotok i zmiany trądzikowe. Znamy też przypadki, że ciąża w "cudowny sposób" rozwiązują problemy z przetłuszczaniem się skóry. Słowem : wszystko jest możliwe. Stąd tak ważny jest stały fachowy monitoring, aby reagować z wyprzedzeniem na pojawiające się problemy.

Niezbędna staje się zmiana preparatów pielęgnacyjnych. I to zmiana płynna - tak jak wraz z przebiegiem ciąży zmienia się charakterystyka skóry. Najlepiej, żeby wyboru dokonywała osoba, która zna Waszą skórę i już wcześniej zajmowała się jej pielęgnacją. Najszybciej będzie w stanie zauważyć zachodzące zmiany i na nie zareagować w sposób, który zabezpieczy skórę przed trwałymi uszkodzeniami.

Z powodu zwiększonej podczas ciąży wrażliwości skóry mogą występować uczulenia i alergie na związki i preparaty, które do tej pory były obojętne. Zaleca się zmianę na kosmetyki hipoalergiczne, dla skóry wrażliwej.
Wrażliwość skóry wynika nie tylko ze zmian hormonalnych, lecz również z faktu iż wraz z rozwojem dziecka skóra rozciąga się. Wskazane jest używanie preparatów nawilżających, zwiększających elastyczność i odporność mechanicznąStrony:

Usuwanie owłosienia ze stref intymnych jest dziś - w szczególności do porodu - zalecane przez większość ginekologów jako nieodzowny element dbałości o zdrowie i higienę na co dzień. Najbezpieczniejszą i dającą najlepsze rezultaty metodą, zapewniającą równocześnie największe bezpieczeństwo jest depilacja woskiem w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym.

Co robić, żeby nie dopuścić do pogorszenia stanu skóry, jak zapobiegać rozstępom i walczyć z nimi jeżeli już się pojawiły. Jakie preparaty stosować w trakcie ciąży, a jakie po urodzeniu dziecka.

Jak wrócić do formy po porodzie, kiedy i jak wprowadzać aktywność fizyczną. Pomagamy swojemu organizmowi jak najszybciej wrócić do stanu z przed ciąży.

Jak przygotować się do porodu, jakie kosmetyki zabrać ze sobą do szpitala.

Przygotowane na podstawie wieloletnich doświadczeń pakiety zabiegowe przygotowujące do porodu oraz pomagające w powrocie do formy z przed urodzenia dziecka.

Jak i z jakich powodów zmienia się wasza skóra podczas ciąży. Jak o nią dbać, co zmienić w codziennej pielęgnacji, na co zwracać szczególną uwagę.

Jakie zabiegi wykonywać podczas ciąży, żeby jak najlepiej ochronić skórę i równocześnie przygotować się do porodu. Kiedy i z jakich zabiegów korzystać po urodzeniu dziecka, żeby jak najszybciej wrócić do formy i dawnej figury.

manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie"

Niels Bohr

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600