Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Przebarwienia

 To zaburzenia barwnikowe powstałe w poziomie skóry  


Najczęściej spotykane przebarwienia to:

- piegi – występują u osób ze skłonnością rodzinną; pojawiają się już w dzieciństwie, najczęściej u osób rudych, blondwłosych. Są to małe plamki ok. 1-5mm, o barwie od jasnożółtej do ciemnobrązowej, rozsiane nieregularnie na skórze, pojedynczo lub w skupiskach – np. tylko na twarzy albo na całym ciele. Latem brązowieją, zimą bledną lub wręcz znikają.

- plamy soczewicowate – w odróżnieniu od piegów są większe, ciemniejsze, odgraniczone od otaczającej je skóry, nie znikają w zimie, pojawiają się w wieku dojrzałym, pod wpływem działania promieni UV. Skóra z wiekiem, w związku ze zmianami fizjologicznymi, zaczyna wydzielać barwnik mniej równomiernie – zaczynają więc pojawiać się plamy. Najczęściej występują na grzbietach rąk, przedramionach, dekolcie, twarzy, ale również zdarza się także , że pojawiają się na plecach i tułowiu. Również  ciemnieją pod wpływem słońca, a długa i częsta ekspozycja słoneczna prowadzi do powstawania nowych zmian.

- Ostuda (melasma, chloasma) – przebarwienia zlokalizowane na twarzy; obejmują czoło, skronie, policzki, okolice przyuszne, górną wargę, brodę, czasami nos i szyję. Zwykle symetryczne, często o kształcie przypominającym motyla. Problem dotyczy głownie kobiet, sporadycznie mężczyzn. Są to płaskie plamy, o nieregularnych kształtach, barwie od jasnożółtej do brudnobrązowej. Pojawiają się najczęściej u kobiet w okresie ciąży, nasilając wraz z jej rozwojem. Zwykle bledną po porodzie, ale niestety nie znikają. Jeżeli ostuda już raz wystąpiła, jest wysoce prawdopodobne, że pojawi się przy kolejnych ciążach, jak również przy zaburzeniach hormonalnych, ale także przy ekspozycji na promieniowanie UV. Innymi przyczynami powstawania ostudy są: zaburzenia układu pokarmowego, choroby wątroby, zaburzenia czynności gruczołów dokrewnych, nerwica wegetatywna, leczenie hormonalne (również antykoncepcja). Czasami ostuda pojawia się bez widocznej przyczyny (choć może być wynikiem fotoalergicznego działania kosmetyków).

Należy wiedzieć, że przebarwienia mogą powstać w następstwie skojarzonego działania promieniowania UV (słońce, solarium) i substancji światłouczulających, do których mogą należeć kosmetyki (kremy, dezodoranty, perfumy), leki (np. hormonalne, przeciwdepresyjne), zioła (np. dziurawiec).

Przebarwienia - zabiegi lecznicze 
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Encyklopedia terminów kosmetycznych » Przebarwienia


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Polecam gabinet p. Anny szczególnie z powodu indywidualnego podejścia do klienta i jego problemów. W ...
» Dodana przez: Teresa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"„Chcę zostawić moim dzieciom wystarczająco dużo pieniędzy, by miały poczucie, że mogą zrobić wszystko. Ale nie na tyle dużo, by miały poczucie, że mogą nic nie robić”"

Warren Buffet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600