Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm      niedziela, 06 kwietnia 2020         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Oczyszczanie skóry

 Celem zabiegu mechanicznego oczyszczania skóry jest usunięcie nadmiaru wydzieliny łojowej zalegającej na skórze, zaskórników, a także prosówek i ropnych wykwitów. Rozróżniamy oczyszczanie pielęgnacyjne/higieniczne i lecznicze. Higieniczne odnosi się do zabiegu wykonywanego w przypadku skóry normalnej i mieszanej, lecznicze do skóry tłustej, łojotokowej, trądzikowej, problematycznej.

 

 

Przebieg zabiegu w obydwu przypadkach jest taki sam:

- demakijaż 

- przygotowanie skóry poprzez wykonanie peelingu (możemy wykonać peeling enzymatyczny, chemiczny – czyli kwasy lub ultradźwiękowy – kawitacja)

- rozgrzanie skóry (paroozonator – vapozon, maska rozgrzewająca elektryczna lub maska rozgrzewająca (np.ziołowa))

- oczyszczanie mechaniczne skóry

- dezynfekcja skóry prądami d’Arsonvala, czyli wykonanie masażu prądami wysokiej częstotliwości

- nałożenie maski łagodzącej (maska kremowa, maska algowa, płat kolagenowy).

W celu uzyskania lepszych efektów leczniczych możemy wzbogacić zabieg oczyszczania o sonoforezę , ampułki lecznicze . Natomiast w przypadku skóry normalnej (zdrowej) możemy dla lepszych efektów pielęgnacyjnych wykonać masaż, pielęgnację skóry wokół oczu .

Oczyszczanie higieniczne od leczniczego różni się czasem wykonania czynności oczyszczania mechanicznego oraz stopniem trudności i metodologią wykonywania tej części zabiegu.

Należy pamiętać, że zabieg oczyszczania choć nieodzowny, nie może być traktowany jako jedyna forma pielęgnacji lub - w przypadku skór problematycznych – leczenia. Zabieg ten należy traktować jako niemiły obowiązek w zakresie właściwej pielęgnacji swojej skóry, aczkolwiek stosując się do zaleceń prowadzącej kosmetyczki zarówno w kwestii wizyt w gabinecie jak i pielęgnacji domowej, ilość takich zabiegów można (i należy) ograniczyć do niezbędnego minimum.
    
Należy zwracać niezmierną uwagę na zasady higieny i warunki sanitarne panujące w gabinecie w którym mamy zamiar poddać się takiemu zabiegowi.
    
Dwa do trzech dni po zabiegu oczyszczania wskazana jest wizyta kontrolna, podczas której kosmetyczka ma możliwość dokonania oceny stanu skóry pod względem właściwości zastosowanych preparatów i procesów gojenia. W naszym gabinecie taka wizyta jest bezpłatna.

 
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Kosmetyka » Pielęgnacyjna / Zapobiegawcza » Oczyszczanie skóry


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Polecam gabinet p. Anny szczególnie z powodu indywidualnego podejścia do klienta i jego problemów. W ...
» Dodana przez: Teresa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"„Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują.”"

Albert Einstein

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600