Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

d'Arsonvalizacja - masaż prądami wysokiej częstotliwości

Od nazwiska francuskiego lekarza, fizyka i fizjologa Jacques Arsene d’Arsonvala, który w XIX w. badał zjawiska mechaniczne i elektryczne zachodzące w mięśniach. Wprowadził do medycyny elektrolecznictwo jako formę terapii.

Zabieg polega na masażu pola zabiegowego wykonywanym szklaną elektrodą (pelotą) wypełnioną gazem szlachetnym. Podczas masażu na skutek wyładowań elektrycznych na powierzchni skóry uwalnia się ozon mający działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. W zależności od gazu wypełniającego elektrodę zabieg ma działanie łagodzące/uspokajające lub pobudzające.

Obecnie stosowany do dezynfekcji skóry  po zabiegach oczyszczania mechanicznego, depilacji i epilacji, w terapii  skór łojotokowych, tłustych, trądzikowych, łojotokowym zapaleniu skóry. Również w leczeniu łysienia i wypadania włosów. Rzadziej używany do wprowadzania preparatów leczniczych w głąb skóry.

W ubiegłym stuleciu urządzenie to służyło również do usuwania zmian skórnych (np.brodawek) – z metody tej zrezygnowano ze względu na długotrwały proces gojernia i dużą bolesność zabiegu.Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Encyklopedia terminów kosmetycznych » d'Arsonvalizacja - masaż prądami wysokiej częstotliwości


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu."

Konfucjusz

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600