MASKI ANTYSMOGOWE - jak dbać o skórę używając masek antysmogowych

Wszechobecne zanieczyszczenie powietrza i coraz częstsze ALARMY SMOGOWE zmuszają nas do rezygnacji ze spacerów i też do zastosowania środków ochronnych czyli MASEK ANTYSMOGOWYCH. Ich coraz bogatsza oferta i coraz wyższa skuteczność oczyszczania wdychanego przez nas powietrza powoduje, ze coraz więcej osób spotkanych na ulicy spogląda na nas zza elementów stroju, które jeszcze niedawno kojarzone były z filmami S-F lub zdjęciami z odległej Japonii.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że noszenie masek z jednej strony chroni nas przed zgubnym wpływem na organizm pyłów i zanieczyszczeń, co zwłaszcza dla osób czynnie uprawiających sport i spędzających na powietrzu dużo czasu, które wdychają podczas wysiłku dużo więcej zanieczyszczonego powietrza jest znakomitym środkiem bezpieczeństwa. Z drugiej strony natomiast może powodować problemy ze skórą na twarzy schowaną przez długi czas pod ochronnym materiałem. Oczywiście nie jest to argument za rezygnacją z ochrony, a jedynie zwrócenie uwagi, że w tej sytuacji nasza skóra tez wymaga specjalnego traktowania.

Chodzenie z zasłoniętą twarzą przy obecnej pogodzie (SMOG+MRÓZ) przyczynia się przede wszystkim do obniżenia poziomu oddychania skóry, ogranicza wymianę gazową (gromadzenie się dwutlenku węgla), powoduje osadzanie pary wodnej na powierzchni skóry (przy minusowych temperaturach może dochodzić do miejscowego przemrażania skóry). Noszenie maski, która ma bezpośredni kontakt ze skórą będzie powodowało osadzanie się na niej zanieczyszczeń ze skóry (brud, pot, resztki makijażu, para wodna etc), które w kolejnych dniach będziemy - jak opatrunek okluzyjny – kłaść na powierzchnię naszej skóry. Może to powodować występowanie uczuleń, pobudzenie powstawania wyprysków ropnych i zmian skórnych (trądzik), a w połączeniu z przemrażaniem skóry może prowadzić do trądzika różowatego.

Na szczęście współczesny rynek kosmetyczny oferuje zarówno zabiegi z których można skorzystać w gabinetach kosmetycznych jak również kosmetyki do stosowania na co dzień, które skutecznie ochronią naszą skórę, a jeżeli problem już wystąpił, będę potrafiły sobie z nim poradzić.

Podstawą będzie właściwa codzienna pielęgnacja w domu, zarówno przed wyjściem jak również zaraz po powrocie do domu.

Przed wyjściem po dokładnym umyciu twarzy preparatem dobranym do rodzaju skóry, jeżeli to konieczne – nałożeniu makijażu, nakładamy dobrany, najlepiej przez swoją kosmetyczkę krem ochronny (tłusty – polecamy krem z linii SOS RE3 – EXTREME WINTER RICH SPORT CREME przygotowany specjalnie dla osób uprawiających sport w zimie. Cena za 50ml to 36pln). Nie żałujemy – i tak się wchłonie, a najważniejszy jest jak najwyższy poziom ochrony.

Po powrocie natychmiast zmywamy wszystko z twarzy i nakładamy jakiś głęboko nawilżający kosmetyk (polecamy żel nawilżający z linii SOS RE3 – GINSENG HYDROGEL w cenie 24pln za 60ml), a następnie krem dobrany do rodzaju skóry ( np. krem nawilżający z linii SOS RE3 – NAWILŻAJĄCY KREM REGENERACYJNO ŁAGODZĄCY w cenie 29pln za 50ml)


W gabinecie kosmetycznym polecamy w tym okresie regularne wizyty na zabiegi ozonoterapii, kawitacji i sonoforezy oraz zabiegi z wykorzystaniem maski algowej.

W moim gabinecie przygotowaliśmy z myślą o tych problemach specjalny zabieg ANTYSMOGOWY. Jego promocyjna cena to 195pln. Przy zakupie karnetu na 6 zabiegów – płacisz tylko za 5 zabiegów.

Tekst pochodzi ze strony - www.test.itbvega.pl/vegan/