Hiperpigmentacje i przebarwienia

LASEROWE USUWANIE PLAM PIGMENTACYJNYCH I PRZEBARWIEŃ

W JAKI SPOSÓB IPL USUWA PLAMY PIGMENTACYJNE I PRZEBARWIENIA

Impuls świetlny generowany przez IPL iPulse i200+ w programie likwidowania plam pigmentacyjnych i przebarwień jest absorbowany przez melaninę (światło jest zamieniane na ciepło) w patologiczny sposób rozłożoną w skórze co w konsekwencji powoduje rozbicie skupiska ziaren melaniny i nastepnie ich wchłonięcie. Oczywiście ze względu na rodzaj skóry, jej wiek - a w konsekwencji zdolności regeneracji - rodzaj problemu, głebokość umiejscowienia zmiany, jej gęstość itd, skuteczność zabiegu może być różna osobniczo. W jednym przypadku wystarczy jeden zabieg, a czasami istnieje konieczność jego powtórzenia 3-4 krotnie w regularnych odstępach czasu.

UWAGA: W PRZYPADKU WYSTAWIENIA SKÓRY PODDANEJ LECZENIU NA EKSPOZYCJĘ SŁONECZNĄ PROBLEM MOŻE POWRÓCIĆ! JEST TO NATURALNE ZACHOWANIE SKÓRY JUŻ RAZ USZKODZONEJ.

METODOLOGIA ZABIEGU

Powierzchnia zabiegowa pokrywana jest żelem medycznym i naświetlana z użyciem programu właściwego dla danego typu skóry. Przyciemnienie zmian pigmentacyjnych po zabiegu jest efektem właściwym i porządanym. Stan taki może się utrzymywać do 3 tygodni. W tym czasie zmiany powinny ulec złuszczeniu. W sytuacji niecałkowite zaniku zmian konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

  

Tekst pochodzi ze strony - www.test.itbvega.pl/vegan/