Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

W jakim celu wykonujemy peelingi dermokosmetyczne

Nasz organizm posiada mechanizm odnowy komórkowej. Na czym on polega? W najgłębszej warstwie naskórka (warstwa podstawna) odbywa się proces namnażania komórek - dlatego też nazywana jest ona warstwą rozrodczą. Nowe komórki przez okres około miesiąca wędrują na powierzchnię skóry, w naturalny sposób wypierane przez kolejne grupy "młodszych" komórek.

Gdy docierają do zewnętrznej warstwy naskórka tzw. rogowej, obumierają i ulegają stałemu, stopniowemu i niewidocznemu dla oka procesowi złuszczania. Martwe komórki w warstwie rogowej naskórka ułożone są warstwami jedna na drugiej i dodatkowo połączone tzw. spoiwem międzykomórkowym (zbudowanym z ceramidów), pełniącym rolę cementu. Warstwa taka stanowi pierwszą barierę ochronną zabezpieczającą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz chroni skórę przed odwodnieniem. Jeśli jednak martwe komórki nie złuszczają się w sposób regularny i prawidłowy, wówczas skóra zostaje przykryta grubą, nieprzepuszczalną warstwą, co utrudnia procesy odnowy, wymiany gazowej, przyczynia się do odwodnienia oraz uniemożliwia skuteczne przenikanie i działanie składników nawilżających i odżywczych dostarczanych z zewnątrz w preparatach pielęgnacyjnych i leczniczych.

Mechanizm odnowy komórkowej funkcjonuje prawidłowo tylko w młodej i zdrowej skórze. W takim przypadku cały cykl odnowy trwa mniej więcej 28 dni. Jednak z upływem lat procesy regeneracji przebiegają coraz wolniej, a w efekcie naskórek szybciej rogowacieje i potrzebuje więcej czasu na odnowę. Cykl wymiany komórek wydłuża do 35, a nawet 50 dni. Wówczas to gruba warstwa martwych, niezłuszczonych komórek zalega na powierzchni przykrywając jego nowe, świeże warstwy. Efektem tego jest szorstka, zgrubiała skóra, sprawiająca wrażenie szarej i pozbawionej blasku. Poza tym proces odnowy komórkowej ulega zaburzeniu nie tylko z wiekiem, ale może zostać rozregulowany także przez różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne działające na nasz organizm. Nawet młode osoby, zwłaszcza o tłustej cerze mają zwykle problem z prawidłowym złuszczaniem naskórka. Martwe komórki zamiast złuszczać się systematycznie, mają skłonność do zalegania i zatykania ujść gruczołów łojowych, a to w konsekwencji prowadzi do tworzenia ognisk zapalnych. Proces złuszczania jest też rozregulowany u osób z suchą, odwodnioną skórą oraz - niezależnie od wieku - u osób, które często opalają się czy to na słońcu czy w solarium.

Odpowiedzią współczesnej kosmetyki lekarskiej na te problemy są peelingi chemiczne zwane również dermokosmetycznymi.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » W jakim celu wykonujemy peelingi dermokosmetyczne


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Chcę zostawić moim dzieciom wystarczająco dużo pieniędzy, by miały poczucie, że mogą zrobić wszystko. Ale nie na tyle dużo, by miały poczucie, że mogą nic nie robić."

Warren Buffet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600