Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery      sobota, 03 grudnia 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

W jakim celu wykonujemy peelingi dermokosmetyczne

Nasz organizm posiada mechanizm odnowy komórkowej. Na czym on polega? W najgłębszej warstwie naskórka (warstwa podstawna) odbywa się proces namnażania komórek - dlatego też nazywana jest ona warstwą rozrodczą. Nowe komórki przez okres około miesiąca wędrują na powierzchnię skóry, w naturalny sposób wypierane przez kolejne grupy "młodszych" komórek.

Gdy docierają do zewnętrznej warstwy naskórka tzw. rogowej, obumierają i ulegają stałemu, stopniowemu i niewidocznemu dla oka procesowi złuszczania. Martwe komórki w warstwie rogowej naskórka ułożone są warstwami jedna na drugiej i dodatkowo połączone tzw. spoiwem międzykomórkowym (zbudowanym z ceramidów), pełniącym rolę cementu. Warstwa taka stanowi pierwszą barierę ochronną zabezpieczającą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz chroni skórę przed odwodnieniem. Jeśli jednak martwe komórki nie złuszczają się w sposób regularny i prawidłowy, wówczas skóra zostaje przykryta grubą, nieprzepuszczalną warstwą, co utrudnia procesy odnowy, wymiany gazowej, przyczynia się do odwodnienia oraz uniemożliwia skuteczne przenikanie i działanie składników nawilżających i odżywczych dostarczanych z zewnątrz w preparatach pielęgnacyjnych i leczniczych.

Mechanizm odnowy komórkowej funkcjonuje prawidłowo tylko w młodej i zdrowej skórze. W takim przypadku cały cykl odnowy trwa mniej więcej 28 dni. Jednak z upływem lat procesy regeneracji przebiegają coraz wolniej, a w efekcie naskórek szybciej rogowacieje i potrzebuje więcej czasu na odnowę. Cykl wymiany komórek wydłuża do 35, a nawet 50 dni. Wówczas to gruba warstwa martwych, niezłuszczonych komórek zalega na powierzchni przykrywając jego nowe, świeże warstwy. Efektem tego jest szorstka, zgrubiała skóra, sprawiająca wrażenie szarej i pozbawionej blasku. Poza tym proces odnowy komórkowej ulega zaburzeniu nie tylko z wiekiem, ale może zostać rozregulowany także przez różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne działające na nasz organizm. Nawet młode osoby, zwłaszcza o tłustej cerze mają zwykle problem z prawidłowym złuszczaniem naskórka. Martwe komórki zamiast złuszczać się systematycznie, mają skłonność do zalegania i zatykania ujść gruczołów łojowych, a to w konsekwencji prowadzi do tworzenia ognisk zapalnych. Proces złuszczania jest też rozregulowany u osób z suchą, odwodnioną skórą oraz - niezależnie od wieku - u osób, które często opalają się czy to na słońcu czy w solarium.

Odpowiedzią współczesnej kosmetyki lekarskiej na te problemy są peelingi chemiczne zwane również dermokosmetycznymi.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » W jakim celu wykonujemy peelingi dermokosmetyczne


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Nigdy nie zniżaj się do poziomu Idioty bo i tak pokona Cie doświadczeniem."

Mark Twain

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600