Walka z cellulitem cz.2

Jeżeli jesteś osobą naprawdę zdeterminowaną, by wydać walkę cellulitowi, warto zdecydować się na skorzystanie z usług dobrego gabinetu kosmetycznego.

Kosmetyczka dobierze odpowiedni do twojego problemu zabieg, poleci właściwe kosmetyki, poradzi jak zmienić codzienne przyzwyczajenia i menu, aby walkę zakończyć zwycięsko, nie pozbywając się równocześnie wszystkich pieniędzy.
 
Zabiegi antycellulitowe wykonywane rzetelnie, zgodnie z zasadami sztuki i medycyny nie są tanie. Warto pamiętać, że szukając najtańszej oferty, ryzykujecie własnym zdrowiem.
 
Zabiegi oferowane przez różne firmy są w sumie podobne: peeling ciała, masaż preparatami antycellulitowymi, nałożenie maski leczniczej, body wrapping – owijanie ciała, nałożenie preparatu końcowego. Oczywiście istnieją drobne różnice, ale baza jest taka sama. Stosuje się więc zabiegi wykorzystujące efekt rozgrzania tkanek poprzez okluzję, są maski nakładane „na ciepło” – podgrzewane, ze specjalnym woskiem, są maski „na zimno” – chłodzące. Podstawowe składniki w nich zawarte to centella azjatycka, algi morskie, arnika, kofeina, przywrotnik, aminofilina, cynamon, wyciąg z kasztanowca. Co ważne, zabiegi wykonywane bez użycia urządzeń mechanicznych pobudzają do pracy organizm, aby w naturalny sposób zwalczył problem bez zachwiania wewnętrznych procesów życiowych.
 
Wspomaganiem kuracji przeciwcellulitowej może być drenaż limfatyczny ciała. Ale tutaj duży wykrzyknik – zabiegowi takiemu można się poddać jedynie w sprawdzonym gabinecie, powinien trwać godzinę, a pacjentka musi dokładnie znać stan swojego zdrowia, ponieważ udrożnienie układu limfatycznego może spowodować tyle dobrego co i złego!
 
Jeżeli bariera finansowa uniemożliwia wykonanie serii zabiegów, warto w gabinecie skorzystać jednorazowo z zabiegu odtoksyczniającego, a resztę pracy wykonywać w domu, starając się zachować regularność w aplikacji poleconych preparatów i przestrzegając zaleceń kosmetyczki.
 
Ponownie należy też podkreślić, że w walce z cellulitem najważniejsza jest regularność, wytrwałość i kompleksowość w traktowaniu problemu. A sukces będzie kompletny tylko wtedy gdy nauczymy się regularnie pielęgnować skórę i zdrowo żyć, ponieważ wyleczone cellulite może powrócić, jeżeli my powrócimy do starych przyzwyczajeń....

Tekst pochodzi ze strony - www.test.itbvega.pl/vegan/