Walka z cellulitem cz.1

Większość kobiet poszukuje cudownego środka, który bez żadnego wysiłku z ich strony, czyli: zmiany przyzwyczajeń, sposobu odżywiania, aktywności fizycznej i regularnego stosowania preparatów leczniczych, wyleczy cellulit.

Jednak cudowna metoda nie istnieje, a wszystkie urządzenia mogą tylko i wyłącznie wspomagać całość terapii, a nie być terapią samą w sobie. Najczęściej zresztą ich twórcom przyświecał zupełnie inny cel, a wspomaganie leczenia cellulitu jest tylko efektem ubocznym leczniczego działania urządzenia. Np. urządzenie do endermologii zostało opracowane w celu leczenia oparzeń obejmujących rozległe powierzchnie skóry; w Polsce reklamowane jest jako remedium na cellulite. Gdyby klientka wiedziała, że oprócz olbrzymich pieniędzy na zabiegi musi jeszcze: przestać jeść słodycze, zapisać się na basen i aerobic, zapomnieć o papierosach i alkoholu, mięsie wołowym, sosach majonezowych i butach na wysokim obcasie itd. można podejrzewać, że raczej nie zdecydowała by się na taki wydatek. 


Walczymy w domu.

Na początek codziennie wieczorem po kąpieli, najlepiej połączonej z masażem ciała ostrą myjką, wmasowujemy w skórę – brzuch, uda pośladki – preparat przeciwcellulitowy. Nie będziemy wymieniać nazw firm i preparatów – jedno jest pewne: najtańszy preparat stosowany codziennie będzie działał lepiej niż najdroższy stojący na półce. Działanie kosmetyków przeciwcellulitowych polega na usprawnieniu krążenia, uszczelnieniu naczyń krwionośnych, eliminacji komórek tłuszczowych, poprawieniu krążenia limfy. 
Po nałożeniu preparatu zalecane jest ubranie bawełnianych obcisłych (ale nie za bardzo!!) spodni, a na nie założenie spodenek elastycznych – takich, jak kolarskie, tylko z długimi nogawkami. Umożliwi to głębsze wchłanianie się praparatów oraz wytworzy coś w rodzaju mikrosauny – efekt jak najbardziej porządany w leczeniu cellulitu. Raz w tygodniu proponuję wykonanie peelingu ciała – też oczywiście preparatem przeciwcellulitowym. Usuniemy w ten sposób z powierzchni skóry martwe komórki, dzięki czemu uzyskamy lepszą penetrację preparatów leczniczych do jej wnętrza, a poza tym skóra stanie się delikatniejsza.

Dodatkowo, jeżeli mamy trochę więcej czasu, raz w tygodniu zróbmy sobie dłuższą kąpiel w dobrze ciepłej wodzie z solą morską lub algami.

 

Tekst pochodzi ze strony - www.test.itbvega.pl/vegan/