Lifting bez skalpela

Sonoforeza to zabieg polegający na masażu skóry wykonywanym przy użyciu głowicy emitującej ultradźwięki o określonej częstotliwości (jeżeli chodzi o skórę twarzy to najczęściej 25.000Hz, a ciało 1MHz).

Uzyskujemy w ten sposób poprawę nawilżenia skóry, zrównoważenie procesów metabolicznych skóry, pobudzenie mikrokrążenia krwi, a co za tym idzie lepsze odżywienie oraz pobudzenie skóry do odnowy komórkowej. Optycznie natychmiast po zabiegu możemy zaobserwować wygładzenie zmarszczek, poprawę kolorytu skóry.
 
Sonoforeza umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej ale również medycznej. My jednak skoncentrujmy się na korzyściach kosmetycznych.
 
Znakomite efekty uzyskujemy w leczeniu:
-    skóry naczynkowej,
-    wczesnych stadiach trądziku różowatego,
-    łojotokowym zapaleniu skóry,
-    wszelkich odmian trądziku młodzieńczego
-    przetłuszczania skóry,
-    likwidacji zmarszczek,
-    plam i przebarwień,
-    cellulitu,
-    skóry odwodnionej i zszarzałej.
 
Sonoforeza umożliwia również zastosowanie EMBRIOBLASTÓW i wyciągów komórkowych w sposób nieinwazyjny, ale również niezwykle skuteczny. Do tej pory substancje te były podawane do skóry iniekcyjnie – co jest jakby na to nie patrzeć zabiegiem inwazyjnym i z wielu względów nie każdy się na niego decydował. Obecnie mamy możliwość skorzystania z tych preparatów wprowadzając je właśnie ultradźwiękami.
 
Zabieg sonoforezy można łączyć (wykonać równolegle) z zabiegiem jontoforezy czyli wprowadzaniem preparatów przy użyciu prądu galwanicznego co umożliwia dodatkowe zintensyfikowanie działania substancji leczniczych i odżywczych wprowadzanych do skóry.
 
Wykonuje się go bądź to doraźnie w celu odświeżenia skóry jako pojedynczy zabieg, bądź w seriach od 6-12 zabiegów jako kuracja terapeutyczna. Powtarzać go można dwa razy w tygodniu, a serię co trzy miesiące. Doskonałe efekty daje poprzedzenie sonoforezy zabiegiem kawitacji, który opisywałam w zeszłym tygodniu.
 
Przeciwwskazania: ostre stany zapalne, choroby nowotworowe, ciąża, ropne stany zapalne, wszczepiony rozrusznik serca, metalowe implanty .
 
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i co bardzo ważne w dzisiejszych czasach dla ciągle zajętych i zagonionych pań krótki (w zależności od wersji może trwać od 30-50 minut). Jedynie osoby o ponadprzeciętnie dobrym słuchu – chodzi o wysokie tony – powinny zaopatrzyć się w zatyczki do uszu, ponieważ mogą słyszeć dźwięk wytwarzany przez urządzenie podczas pracy.
 

Tekst pochodzi ze strony - www.test.itbvega.pl/vegan/