Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian      piątek, 19 sierpnia 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Poznaj swoją skórę

Statystyczna Polka odwiedza gabinet kosmetyczny raz na pięć lat.

Do wizyty skłaniają ją zwykle wydarzenia związane zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym – np. ślub lub publiczne wystąpienie. Najczęstszymi zabiegami wykonywanymi przez kosmetyczki wciąż pozostaje henna i oczyszczanie twarzy. Z usług gabinetów kosmetycznych korzysta zaledwie 8% Polek.

Dlaczego tak się dzieje? Obok względów ekonomicznych, najczęstszym powodem sporadycznych wizyt w gabinetach oraz mało urozmaiconych działań kosmetycznych jest fakt, iż tak naprawdę wiele kobiet nie wie, co „można zrobić” w gabinecie kosmetycznym, jakich porad i zabiegów oczekiwać, z jakimi problemami zwracać się do kosmetyczki, a z jakimi do dermatologa. Jesteśmy zdezorientowane, tym bardziej, że kobiece czasopisma podają wiele nieprawdziwych, mylących i często nawzajem wykluczających się informacji. Wydajemy pieniądze na kosmetyki, które nie pomagają, decydujemy się na zabiegi, które niejednokrotnie nie są potrzebne lub mają inne niż opisywane w gazetach działanie.
 
Zanim kupisz maseczkę lub krem, zanim poddasz się kosmetycznym zabiegom, dobrze wykwalifikowana, doświadczona kosmetyczka powinna określić rodzaj twojej cery. To podstawa dalszych działań, podstawa właściwej pielęgnacji. I nie wierz bezpłatnej diagnostyce skóry, przeprowadzanej niekiedy np. w dużych centrach handlowych; są to zwykle działania marketingowe, mające na celu reklamę konkretnych kosmetyków, a oferowana usługa jest tylko wabikiem mającym przyciągnąć klientów. Wabikiem, który wśród fachowców może budzić jedynie uśmiech politowania.
 
W gabinecie, przed przystąpieniem do diagnozy, kosmetyczka najpierw przeprowadzi wywiad. Zapyta m.in. jak się odżywiasz, ile śpisz, czy palisz, jaki jest charakter twojej pracy? Następnie dokładnie oczyści twoją twarz ze wszystkich kosmetyków i pod lampą lupą podda ją skrupulatnym, fachowym oględzinom. W lepiej wyposażonych gabinetach możecie spotkać się z diagnostyką przy użyciu Lampy Wooda, emitującej promieniowanie UV. Centymetr po centymetrze obejrzy skórę, oceni czy jest wiotka, czy też szorstka. Czy pory skóry są poszerzone czy też nie, czy masz skłonność do pękania naczynek krwionośnych.  Skóra może być normalna (to raczej rzadkość spotykana u dzieci), sucha, tłusta, trądzikowa lub mieszana, a każdy jej rodzaj może równocześnie być skórą wrażliwą (tu wyjaśnienie: skóra wrażliwa to nie to samo co skóra alergiczna). Teraz, kiedy już wiesz, jaki rodzaj cery posiadasz, można będzie przystąpić do jej prawidłowej pielęgnacji, zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym.

I jeszcze uwaga – ponieważ rodzaj skóry może okresowo ulegać zmianom np. pod wpływem aktualnego stanu zdrowia, czynników zewnętrznych, takich jak np. pory roku, jak też niewłaściwej pielęgnacji, wskazane jest korzystanie z opieki tej samej kosmetyczki regularnie. Pozwoli to zawsze dobrać kosmetyki oraz zabiegi najlepiej odpowiadające bieżącej chwili, a tym samym przyczyni się do oszczędności w portfelu.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Poznaj swoją skórę


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Nigdy nie zniżaj się do poziomu Idioty bo i tak pokona Cie doświadczeniem."

Mark Twain

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600