Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian      piątek, 19 sierpnia 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Poznaj swoją cerę

Cera to skóra twarzy, szyi i dekoltu.

Koloryt skóry zależy od naczyń krwionośnych, ich rozmieszczenia w skórze twarzy, ilość łoju w niej zawartego, grubości warstwy rogowej oraz warstwy ziarnistej naskórka.
 
Jędrność skóry zależy od ilości zawartej w niej wody i wydajności włókien kolagenowych i sprężystych. Podczas wizyty w gabinecie kosmetyczka ustali jaką masz cerę i wskaże odpowiednią dla niej pielęgnację.
 

Rodzaje cery:


- CERA NORMALNA (prawidłowa) – jest cielistożółta, gładka o odpowiednio grubej podściółce tłuszczowej, elastyczna, o prawidłowym ukrwieniu i stopniu nawilżenia. Pory skóry są zwarte, a wydzielina łojowa w ilości wystarczającej/prawidłowej. Nie występują defekty takie jak zmarszczki, przebarwienia. Jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Występuje głównie u dzieci.
- CERA SUCHA – ma kolor jasnoróżowy, cienką podściółkę tłuszczową, jest matowa. Często szorstka, łuszcząca się, o słabej elastyczności, słabym ukrwieniu i skłonności do poszerzania naczynek krwionośnych. Stopień nawilżenia jest niski, a ilość wydzieliny łojowej niewystarczająca. Pory skóry są zwarte, często wcześnie pojawiają się zmarszczki i uszkodzenia spowodowane UV (przebarwienia, plamy starcze). Występuje od wczesnych lat dojrzałych, czyli od ok.20 roku życia.
-  CERA TŁUSTA – charakteryzuje się kolorem żółtoziemistym, szarożółtym, szarawym. Jest gruba, wilgotna, świecąca się, ale może  także być szorstka, łuszcząca się, czyli o przesuszonym naskórku z powodu złej pielęgnacji. Ma dobrą elastyczność. Ilość wydzieliny łojowej jest bardzo duża. Pory skóry są poszerzone. Skóra tłusta jest odporna na czynniki zewnętrzne. Długo zachowuje jędrność – zmarszczki pojawiają się dosyć późno. Występuje od okresu dojrzewania. Na podłożu skóry tłustej rozwija się skóra łojotokowa.
- CERA ŁOJOTOKOWA – patologiczna, nadmierna ilość wydzieliny łojowej zalegająca na skórze (skóra owłosiona głowy, centralne rejony twarzy, okolice mostka i międzyłopatkowe). Występuje od wieku niemowlęcego do starości. Jest podłożem dla łojotokowego zapalenia skóry, trądzika i trądzika różowatego
- CERA TRĄDZIKOWA – występują otwarte izamknięte zaskórniki, zmiany ropne – mogą to być grudki, krostki, cysty. Bardzo często towarzyszą im blizny i przebarwienia
- CERA MIESZANA – łączy w sobie cechy skóry tłustej (strefa T- nos, czoło, broda) z cechami skóry normalnej lub suchej – policzki
- CERA WRAŻLIWA – jak wspomniałam w poprzednim artykule może dotyczyć każdego z w.w rodzajów cery. Jej objawy to głównie odczucia subiektywne takie jak: pieczenia, mrowienie skóry – szczególnie po aplikacji kosmetyków, kłucie, uczucie „ściągania”, swędzenie. Obiektywnymi parametrami są zaś: zaczerwienienie, łuszczenie się skóry, wzmożona suchość naskórka. Skóra taka bardzo łatwo i często ulega zaczerwienieniu pod wpływem takich czynników jak: emocje, czynniki atmosferyczne (wiatr, mróz, słońce, klimatyzacja – suche powietrze), alkohol.

Każdej cerze poświęcimy oddzielny artykuł omawiając ją dokładnie pod wzgl. pielęgnacji, zaleceń i przeciwwskazań.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Poznaj swoją cerę


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Chcę zostawić moim dzieciom wystarczająco dużo pieniędzy, by miały poczucie, że mogą zrobić wszystko. Ale nie na tyle dużo, by miały poczucie, że mogą nic nie robić."

Warren Buffet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600