Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Julianna, Justyna, Walerian      środa, 14 kwietnia 2021         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Epilacja - metody; wczoraj i dziś

 Elektroepilacja, czyli epilacja igłowa to jedyna potwierdzona naukowo i uznana na świecie metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia (jest również jedyną  dopuszczaną w nazewnictwie  przez FDA (Amerykański Urząd Kontroli Żywności i Leków) metodą trwałego usuwania owłosienia  na terenie USA)

Elektroliza, termoliza, blend

 To trzy metody  usuwania owłosienia, które są sprawdzone i poprzez wieloletnie doświadczenia potwierdzone jako metody trwałe i skuteczne. Polegają one na umieszczeniu w mieszku włosowym miniaturowej sondy, o grubości dopasowanej do grubości włosa, wykonanej ze stali chirurgicznej,  przez którą płynie prąd. Będąc ledwo odczuwalnym na powierzchni, impuls elektryczny, powoduje trwałe uszkodzenie macierzy włosa, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu. Właściwie przeprowadzony zabieg nie pozostawia trwałych śladów na powierzchni skóry.

UWAGA: zabieg bezwzględnie musi być wykonywany przy użyciu JEDNORAZOWEJ elektrody. Proszę upewnić się czy personel gabinetu w Państwa obecności rozpakowuje elektrodę. W sytuacji kiedy nie macie Państwo 100% pewności w tym względzie radzimy zrezygnować z zabiegu. Stosowanie jednej elektrody dla kilku pacjentów może grozić nieprzyjemnymi konsekwencjami dla zdrowia, a nawet życia. Stosowanie jednorazowych elektrod dla wielu pacjentów jest niezgodne z prawem.

Elektroliza

Wykorzystuje prąd stały, który przepływając przez tkankę znajdującą się między dwiema elektrodami, wywołuje  na końcu elektrody czynnej (sondy), reakcję chemiczną. Powstaje ług sodowy, a w rezultacie trwałe zniszczenie mieszka włosowego. Metoda elektrolizy galwanicznej jest skuteczna chociaż powolna, ponieważ zniszczenie jednego mieszka wymaga ok. 30 sekund. Zaletą jej jest natomiast skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych (uszkodzonych przez domowe metody depilacji takie jak depilatory elektryczne, golarki, środki ścierne, depilatory chemiczne oraz niewłaściwie wykonywaną depilację woskiem). Obecnie rzadko stosowana samodzielnie, najczęściej jako element metody Blend. Natomiast nazwa ELEKTROLIZA  jest często używana jako synonim wszystkich wersji zabiegów elektroepilacji.

 

 Termoliza

(diatermia krótkofalowa) wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości i niskim napięciu, który wytwarza wysoką temperaturę  niszczącą mieszki włosowe. Proces ten nazywany jest cieplną elektroepilacją. Termoliza przebiega znacznie szybciej niż elektroliza (od dziesiątych do tysięcznych części sekundy na każdy mieszek włosowy), wymaga jednak dużej wiedzy i wieloletniej praktyki u elektrologa (osoba wykonująca zabiegi epilacji). Synonimem Termolizy jest często używana nazwa KOAGULACJA lub ELEKTROKOAGULACJA.

 

 Blend (kombinacja elektrolizy i termolizy)

Zastosowanie równoczesne prądu galwanicznego oraz prądów o wysokiej częstotliwości i niskim natężeniu powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Trwa krócej niż elektroliza i dłużej niż termoliza. Zalecana przy włosach zdeformowanych.

Należy pamiętać, że ostateczną decyzję co do wersji zabiegu elektroepilacji na podstawie wywiadu z pacjentem, stanu skóry i włosów oraz swojego doświadczenia podejmuje zawsze elektrolog.
 
Obecnie dysponujemy w naszym gabinecie urządzeniem umożliwiającym wykonywanie zabiegu wszystkimi w.w metodami


Blend - Przebieg zabiegu

Precyzyjne umieszczenie jednorazowej sondy w mieszku włosowym jest bezbolesne - skóra nie jest nakłuwana! Jednakże przedwczesna aktywacja elektrody przed jej umieszczeniem w mieszku włosowym lub zbyt późne wstrzymanie jej aktywności przed jej usunięciem może wywołać ból oraz powierzchniowe uszkodzenia skóry – w efekcie prowadząc do powstania blizn. Wprawny elektrolog w tracie 10 minut zabiegu jest w stanie usunąć do 80 włosów. Ze względu na fazy wzrostu włosa (skuteczne jest usunięcie tylko w fazie anagenu - intensywnego wzrostu), każdy włos (statystycznie) należy usunąć 3 razy żeby przestał odrastać (dotyczy to włosów dziewiczych). Proszę pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie.
Ważne jest bezwzględne przestrzeganie zasad higieny i używanie jednorazowych igieł.

Właściwie przeprowadzony zabieg nie uszkadza skóry i nie pozostawia trwałych śladów.


Najważniejsza informacja:


 Podstawą sukcesu jest regularność wizyt w gabinecie i rezygnacja z dotychczas stosowanych metod usuwania owłosienia.
Należy również wspomnieć że cała kuracja jest długa i wymaga zdyscyplinowania, ale przynosi wymierne efekty. 

DEPILACJA LASEROWA/IPL

Uważamy, że jest to metoda czasowego usuwania owłosienia, w związku z tym opis znajduje się na stronie Depilacja – Metody .

 

Metody epilacji niestosowane obecnie

 Metody chirurgiczne – usunięcie gruczołów apokrynowych okolicy pachowej u pacjentów z hirsutyzmem i nadpotliwośćią powoduje utratę włosów w tej okolicy. Jednakże można się spodziewać ew. odrostu włosów po takim jednorazowym zabiegu, ponieważ w jego trakcie nie zostają usunięte wszystkie mieszki włosowe, gdyż w fazie anagenu, katagenu i telogenu znajdują się one na różnej głębokości. Należy tu wziąć również pod uwagę kwestię blizny pozostałej po zabiegu, która ze względów kosmetycznych jest nie do zaakceptowania przez większość pacjentów.

Radioterapia – w latach 20 XX wieku nadmierne owłosienie usuwano stosując promieniowanie Roentgena w wyniku czego powstawały popromienne nowotwory złośliwe. Chociaż ok. 80% tych zabiegów wykonano przed rokiem 1930 zdarzało się jeszcze stosowanie tej metody w latach 40. Obecnie metoda nie stosowana.Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Epilacja » Epilacja - metody; wczoraj i dziś


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Polecam gabinet p. Anny szczególnie z powodu indywidualnego podejścia do klienta i jego problemów. W ...
» Dodana przez: Teresa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują."

Albert Einstein

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600