Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian      piątek, 19 sierpnia 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Oczyszczanie skóry cz.3

Poza wszelkimi omówionymi w serii artykułów o oczyszczaniu skóry kwestiami, niezmiernie dziwi mnie sytuacja, że klienci są skłonni oddać najcenniejszą rzecz, którą posiadają – własną twarz – w ręce kompletnie nieznanej osoby, bez jakiejkolwiek weryfikacji jej kompetencji.

I tak naprawdę to stąd bierze się najwięcej problemów po zabiegach oczyszczania skóry. W zawodzie kosmetyczki – jak i w każdym innym (krawca, murarza, adwokata czy też lekarza dermatologa) – są wirtuozi, rzemieślnicy jak również i zwykli partacze.
        
Jak znaleźć gabinet w którym można poddać się takiemu zabiegowi? Na co zwracać uwagę? Czym się kierować? Jeżeli już tyle napisałam dobrego i złego o tych zabiegach jestem też winna i takie wytłumaczenie.

Jak zakończyłam artykuł w zeszłym tygodniu: jeżeli podczas pierwszej wizyty w gabinecie kosmetyczka zaproponuje Wam zabieg oczyszczania skóry zrezygnujcie z usług tego gabinetu. Z drugiej zaś strony nie żądajcie podczas pierwszej wizyty wykonania takiego zabiegu – dla własnego bezpieczeństwa.
 
Proszę pamiętać że w znakomitej większości przypadków nasza skóra jest problematyczna lub mieszana.
 
        Widząc skórę po raz pierwszy można się pokusić o jej oczyszczenie jedynie w sytuacji kiedy mamy do czynienia ze skórą normalną – a to rzadkość w dzisiejszych czasach. Nie żądajcie więc takiego zabiegu na pierwszy raz, bo wiele kosmetyczek wychodząc z błędnego - w tym konkretnym przypadku - założenia, że klient ma zawsze rację wykona Wam ten zabieg i w wielu przypadkach możecie być niezadowolone z efektów. Ale po fakcie mało kto pamięta, żę stało się tak na własne życzenie... 
 
W poszukiwaniu zaufanego gabinetu ważne jest wsłuchiwanie się w opinie koleżanek, członków rodziny stale korzystających z takich usług – ale też przy założeniu, że znamy oczekiwania i przyzwyczajenia tych osób. Pozytywna opinia wieloletniego klienta gabinetu może być podstawą do jego odwiedzenia i sprawdzenia na własne oczy czy to co słyszałyśmy nie mija się z prawdą i naszymi oczekiwaniami. Nie należy przy tym zapominać, że coś z czego jest zadowolona wasza przyjaciółka, wcale nie musi Was satysfakcjonować. Przecież każdy z nas zwraca uwagę na inny szczegół.

Umawiając się pierwszy raz do gabinetu skorzystajcie z usługi nie pociągającej za sobą głębszych konsekwencji np. masaż twarzy. Zalecam również przyjście wcześniej niż macie umówiony termin, żeby móc przyjrzeć się pracy personelu i estetyce gabinetu. Gabinet kosmetyczny jest miejscem w którym wszystko musi być podporządkowane septyce, czystości i funkcjonalności wykonywania zabiegów. Czyli czystość i sterylność. Zwracajcie uwagę na drobiazgi: nie umyte kieliszki do przygotowywania henny, oblepioną woskiem szpatułkę na podgrzewaczu do wosku, zabrudzony fartuch kosmetyczki, zakurzony sprzęt kosmetyczny, nie umytą podłogę itd. Itd. Siedząc i czekając na zabieg zwracajcie uwagę – jeżeli jest taka możliwość -  jak często personel myje ręce. Przy każdym zabiegu w trakcie, którego może dojść do przerwania ciągłości skóry i kontaktu z krwią pacjenta obowiązkowo muszą być używane jednorazowe rękawiczki i jednorazowe chusteczki, waciki, igły.

Kiedy pierwsze wrażenie jakie wywarł na was gabinet jest pozytywne możecie usiąść na fotel. W przypadku masażu personel powinien zaproponować do przebrania pelerynkę, która ułatwi wykonanie zabiegu – też jednorazową lub firmową, ale bez śladów wcześniejszego używania – zaproponować zdjęcie obuwia i okryć kołdrą lub kocem.

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka powinna przeprowadzić dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia, preferencji pielęgnacyjnych, używanych kosmetyków, alergii i uczuleń, waszych oczekiwań itd. itd. Nie zdziwcie się, kiedy zadawane pytania na pierwszy rzut oka mogą nie mieć związku z problemem z którym przyszłyście – mogą np. dotyczyć przyjmowanych przewlekle leków. Udzielajcie informacji rzetelnie, ponieważ na tej podstawie kosmetyczka będzie w stanie lepiej dobrać zabieg i ustalić program pielęgnacyjny. Jeżeli w terminie bliskim odbywanej wizycie macie zaplanowaną ważną imprezę, czy to rodzinną czy też zawodową poinformujcie o tym w wywiadzie – „muszę dobrze wyglądać na przyszły piątek”. Miesiąc temu w jednej z kolorowych kobiecych gazet przeczytałam poradę kosmetyczki ze znanego warszawskiego gabinetu na temat : „na ile dni przed ślubem oczyścić skórę twarzy”. Odpowiedź : „ 2-3 dni”. Znowu pozornie prawda – przy skórze normalnej! A co ze skórą problematyczną?  O tym już w poradzie ani słowa. Ciekawa jestem ile pań skorzystało z tej rady, często nawet nie informując kosmetyczki o zbliżającej się uroczystości. Szczerze im współczuję. Pamiętajcie, żeby o wszystkich ważnych sprawach poinformować podczas wywiadu i diagnozy skóry, która powinna po wywiadzie nastąpić.

Po diagnozie kosmetyczka powinna dokładnie omówić stan waszej skóry i przedstawić swoje propozycje zabiegowe, wraz z cenami zabiegów, a także polecić kosmetyki do pielęgnacji domowej. Wychodząc z gabinetu powinnyście otrzymać kartę informacyjną z zaleceniami po wizycie i programem pielęgnacyjnym.
 
Jeżeli pierwsza wizyta wypadnie pozytywnie, a po wywiadzie w informacji znajdzie się propozycja dotycząca przeprowadzenia zabiegu oczyszczania, możecie się zacząć zastanawiać nad skorzystaniem z tego zabiegu. Radziłabym  zastosowanie się do zalecanego sposobu pielęgnacji i przygotowania do zabiegu, co powinno znaleźć się również w informacji po wizycie. Dodatkowe zabiegi mają na celu zmniejszenie doznań bólowych, zmniejszenie podrażnień skórnych, podniesienie poziomu komfortu wykonania zabiegu. To samo dotyczy zalecanych kosmetyków: zarówno przed jak i po zabiegu – naprawdę warto je stosować. I bardzo proszę nie myślcie obiegowymi stereotypami: każdy gabinet chce sprzedać kosmetyki którymi handluje. Najczęściej, dobre gabinety dobierają zestawy kosmetyków tak, żeby móc pomagać klientom w każdym problemie z jakim do gabinetu trafia. A poleca te kosmetyki, które sprzedaje ponieważ dobrze zna ich działanie i wie czego się można spodziewać po ich zastosowaniu, a równocześnie w naturalny sposób przedłuża kurację gabinetową.
 
Kiedy już decydujecie się powierzyć komuś swoją twarz zróbcie to całkowicie – często krem kupiony okazyjnie od koleżanki handlującej znaną marką obnośną czy podarowany przez męża, który właśnie wrócił z delegacji np. w Szwajcarii, może zniweczyć wysiłki najlepszych nawet fachowców.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Oczyszczanie skóry cz.3


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć"

Albert Einstein

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600