Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian      piątek, 19 sierpnia 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Nie tylko twarz

Dobrze jest mieć ... ładne plecy!

Plecy to ta część ciała, której sami na co dzień nie oglądamy. Jednym to wystarcza, innym zaś spędza sen z powiek dopiero w sezonie letnim, a pannom młodym w przede dniu ślubu kiedy orientują się że dekolt mają nie tylko z przodu sukni, ale również i z tyłu, a o braku rękawów już nawet nie wspominam. Znam osoby, które z powodu brzydkich pleców (wypryski, plamy przebarwienia, blizny po trądziku) nie korzystają z basenu, sauny, a na plaży pokazują się tylko w podkoszulku. Kiedy mają rozebrać się np. u lekarza przeżywają ogromny stres. Problem ten dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn, słyszałam o przypadkach zwalniania dziewcząt i chłopców z zajęć WF z tego właśnie powodu, gdyż młodzi ludzie wstydzą się swojego wyglądu przed rówieśnikami w obecnie panującej modzie na doskonałość wyglądu lansowanej przez kolorowe czasopisma.
 
Dlaczego plecy przysparzają, aż tylu problemów? Otóż okolice międzyłopatkowe, wzdłuż kręgosłupa, to tzw. rynna łojotokowa – tak samo jak strefa „T” na twarzy (czoło, nos, broda) czy też okolice mostka na dekolcie. Na tych obszarach skóry obecna jest fizjologicznie duża ilość gruczołów łojowych. U dość licznej grupy osób w okresie dojrzewania (zdarza się że problem trwa również i w późniejszym okresie życia) dochodzi tam do patologicznego wydzielania łoju (nadprodukcji czyli łojotoku), a w późniejszym etapie do powstania trądzika.
 
Jedną z odmian trądzika występującą u młodych mężczyzn w okresie dojrzewania (obejmującą właśnie plecy, ale także kark, twarz, tors, ramiona, a nawet okolice pośladków) o ciężkim przebiegu jest trądzik piorunujący. Tym niebezpieczniejszy że przebiega z wysoką gorączką (do 40 stopni), ogólnym bardzo złym samopoczuciem i bólami stawów. Na szczęście jest dość rzadką odmianą, aczkolwiek wymagającą bezwzględnej interwencji lekarskiej, a często hospitalizacji.
 
Inne odmiany są dużo łagodniejsze i przy właściwie prowadzonej pielęgnacji domowej oraz odpowiednio dobranym programie zabiegowym w gabinecie kosmetycznym jesteśmy w stanie uchronić chorego przed pamiątkami w postaci blizn, plam i przebarwień. Muszę nadmienić, że podobnie jak w przypadku twarzy – co może być trudne do uwierzenia – często mamy do czynienia z trądzikiem z rozdrapania (opisywałam go kilka tygodni temu). Problem dotyczy ramion, karku, czyli rejonów w które można dosięgnąć ręką. Tutaj również znaczącym czynnikiem jest stres – np. problemy osobiste, egzaminy itp.
 
Na co zwrócić uwagę w domu : przede wszystkim higiena – bawełniane podkoszulki (często zmieniane), ręcznik do pleców zmieniany codziennie, mycie ostrą myjką np. z trawy morskiej, peelingi drobnoziarniste, preparaty do mycia zmniejszające wydzielanie potu, kosmoceutyki z kwasami owocowymi.

W gabinecie kosmetycznym możemy zaproponować całą gamę zabiegów: począwszy od mechanicznego oczyszczania (które niestety w niektórych przypadkach musimy wykonać jako element kuracji leczniczej), poprzez regularne masaże prądami wysokiej częstotliwości, maski mineralne (np. Maska Mineralna), maski algowe dla skóry tłustej/łojotokowej, kawitacja – peeling ultradźwiękowy, zabiegi sonoforezy z użyciem koncentratów leczniczych dla skóry tłustej/trądzikowej, peelingi dermokosmetyczne mieszaninami kwasów AHA-BHA-PHA.
 
Pomyślcie o swoich plecach już dziś, bo kiedy spojrzycie w lustro chcąc ubrać podkoszulek na ramiączkach wybierając się  na plażę – będzie już za późno. A teraz, w zimie mamy czas na to, żeby nadejście gorącego lata nie było powodem  kolejnych  stresów, których z łatwością można było uniknąć.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Nie tylko twarz


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Polecam gabinet p. Anny szczególnie z powodu indywidualnego podejścia do klienta i jego problemów. W ...
» Dodana przez: Teresa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Każde zachowanie człowieka określanie jest przez jego autowizerunek. Każdy może rozpocząć nowe życie - jeśli zmieni swój autowizerunek."

Maxwell Maltz

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600