Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian      piątek, 19 sierpnia 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Depilacja woskiem w pytaniach i odpowiedziach

 

Nie wolno wykonywać depilacji woskiem u kobiet ciężarnych.

Nieprawda.
        
Kiedy ciąża nie jest określana jako ciąża wysokiego ryzyka depilacja woskiem jest najbezpieczniejszą metodą usuwania owłosienia. Fachowo wykonany zabieg niesie ze sobą najmniej doznań bólowych (w porównaniu do depilatora mechanicznego lub samodzielnego woskowania), nie ma właściwości uczulających i nie wprowadza w głąb skóry substancji chemicznych (depilatory chemiczne: pianki, kremy). A kiedy rosnący brzuch uniemożliwi nawet golenie wosk w gabinecie pozostaje jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Mam tu na myśli również usuwanie włosów z  okolic bikini przed samym porodem, co jest obowiązkowym zabiegiem estetyczno-higienicznym przed pójściem do szpitala.
 
 

Pękające naczynka na nogach są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów depilacji woskiem na ciepło.

Nieprawda.
    
Takim definitywnym przeciwwskazaniem są żylaki oraz owrzodzenie podudzi. Przeświadczenie w kwestii pękających naczynek na nogach pokutuje z czasów kiedy w gabinetach kosmetycznych wykonywało się wosk na gorąco – temperatura topnienia preparatu była rzeczywiście dużo wyższa niż obecnie – i mogło to mieć negatywny wpływ na kondycję naczynek na nogach. Obecnie kiedy temperatura wosku zbliżona jest to temperatury skóry o wiele większym niebezpieczeństwem są regularne „kąpiele słoneczne” i gorący prysznic lub kąpiel w wannie. Nie wspominając już o nikotynie czy tez niewłaściwej diecie. Nie zalecam wykonywania depilacji woskiem osobom z tendencją do „siniaków”, łatwego lub wręcz samoistnego pojawiania się krwawych wybroczyn na nogach. Aczkolwiek w tym przypadku stanowi to również przeciwwskazanie do wykonania zabiegu depilacji laserowej!
 

Depilacja laserowa pomaga w przypadku osób dotkniętych hirsutyzmem.

Nieprawda.
Najpierw definicja:
Hirsutyzm – owłosienie pojawiające się u kobiet spowodowane zbyt wysokim poziomem androgenów, charakterystyczne dla mężczyzn czyli twarz, baki, broda, wąsy, klatka piersiowa, lędźwie-mocne bikini.
    
W sytuacji kiedy nieustabilizowany jest poziom hormonów - androgenów, które są bezpośrednią i najczęstszą  przyczyną tego typu zaburzeń, wszelkie próby trwałego usuwania owłosienia są z góry skazane na niepowodzenie. W tych przypadkach wskazana jest ścisła współpraca chorego z lekarzem endokrynologiem oraz gabinetem zajmującym się usuwaniem owłosienia. Dopiero taka współpraca daje możliwość wyleczenia, ponieważ lekarz zaleci wykonanie zabiegów usuwania owłosienia dopiero po ustabilizowaniu poziomu hormonów. Do tego czasu najlepszą metoda będzie czasowe usuwanie owłosienia ciepłym woskiem.
 
 
Na koniec zabawa we „wróżenie z włosów”. W swoim wieloletnim bagażu doświadczeń związanym z depilacją woskiem mam też jedną ciekawostkę, którą chcę się z wami podzielić. Otóż zaobserwowałam, że u ciężarnych można przewidzieć płeć dziecka na podstawie zmian we wzroście włosów podczas ciąży: kobiety, którym owłosienie nasila się rodzą chłopców, natomiast panie, których owłosienie zmniejsza się rodzą dziewczynki. Życzę miłej zabawy wszystkim paniom będącym w ciąży (zaznaczam jednak, że obserwacje dotyczą pań regularnie korzystających z zabiegów depilacji woskiem, nie wiem czy reguła ta potwierdza się w przypadku innych metod)Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Depilacja woskiem w pytaniach i odpowiedziach


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć"

Albert Einstein

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600