Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Czas pokazać nogi

Jest już coraz cieplej, a więc dla większości pań nadszedł stosowny czas, aby zrzucić grube rajstopy, a ciepłe spodnie zastąpić krótkimi spódniczkami. CZAS POKAZAĆ NOGI!!

Dla tych z was które regularnie przez cały rok stosują właściwe metody usuwania zbędnego owłosienia to nie problem. Ale dla pań, które robią to sporadycznie, okazjonalnie nadszedł czas wytężonej pracy.
 
Zacznijmy od podstaw: czym różni się depilacja od epilacji. Czy w ogóle się czymś różni. Dla większości ludzi to to samo. Ale tak nie jest. EPILACJA oznacza trwałe usunięcie owłosienia. DEPILACJA natomiast to usunięcie czasowe.
 
Do metod epilacji zaliczamy elektrokoagulację. I jest to tak naprawdę jedyna pewna i sprawdzona przez dziesięciolecia metoda usuwania owłosienia na stałe. Lasery i urządzenia typu IPL usuwają owłosienie rzeczywiście na długi okres czasu. Okres w jakim włosy mogą zacząć odrastać po zastosowaniu tych metod  określa się na 5-10 lat. Kogo na to stać to polecam – oczywiście jest dużo innych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, ale temu poświęcę oddzielny artykuł.  Niestety właściciele salonów posiadających te urządzenia tłumaczą potencjalnym klientom, że ta metoda gwarantuje trwałe (czytaj: na zawsze) usunięcie owłosienia. Dlaczego więc gabinety te reklamują się jako „GABINETY DEPILACJI LASEROWEJ”. Sami Państwo przyznacie że występuje tu delikatna sprzeczność informacji.
 
Do metod czasowych zaliczamy:
w gabinetach kosmetycznych – najpopularniejsza - to wosk na ciepło
w domu :          golenie maszynką
                  wyskubywanie pensetą
                  depilator mechaniczny
                  depilatory chemiczne – kremy, pianki itp.
                  wosk w plastrach na zimno lub roll on na ciepło

Jeżeli chodzi o metody domowe to najprostszą jest golenie. Minusy to: skóra nigdy nie jest gładka, rosnące włoski kłują, często wrastają.

UWAGA : ogromnym błędem jest golenie miejsc na twarzy – broda, wąsiki, baki. Spowodujemy w ten sposób wzmocnienie włosów i nasilenie zarostu oraz jego przyciemnienie. Dodatkowo dochodzi do mechanicznego podrażnienia i uszkodzenia naskórka.

Jeżeli chodzi o wyskubywanie pensetą, jedynym miejscem gdzie takie zabiegi są dozwolone są brwi – regulacja brwi – nadawanie im kształtu. Niestety równie często w ten sposób  panie usuwają owłosienie na brodzie, z nad górnej wargi, często powoduje to powstanie trwałych uszkodzeń skóry – blizn.
 
Depilatory chemiczne – nie powodują osłabienia owłosienia, często występują odczyny alergiczne lub wręcz uczulenia.
 
Depilatory mechaniczne – urywając włos przy samej skórze powodują najczęściej zaburzenie kierunku jego wzrostu co skutkuje wrastaniem pod skórę. Odradzam samodzielne usuwanie wrastających włosów poprzez podważanie igłą oraz wyciskanie ropnych zmian pojawiających się w miejscu wrastania włosa – zwykle pozostają po tym blizny i przebarwienia. Aha jeszcze muszę wspomnieć że jest to dość bolesna metoda.
 
Depilacja woskiem w domu jest mało komfortowa i naprawdę podziwiam panie które nie dość, że potrafią usunąć same włosy z każdego miejsca na ciele to jeszcze udaje im się uniknąć pochlapania woskiem wszystkiego naokoło oraz domowników. Podziwiam – ja bym nie potrafiła. Pomimo wielu lat praktyki w zawodzie są miejsca z których nie jestem w stanie samodzielnie usunąć włosków. Nie mówię nic na temat fachowości w wykonaniu tego zabiegu a co za tym idzie z doznaniami bólowymi.
 
Depilacja woskiem w gabinecie. Zalety : włosy usuwane regularnie tą metodą (bez przerw związanych z porami roku), ulegają osłabieniu i przerzedzeniu. Oczywiście nie można w międzyczasie korzystać z innych metod. Często rozjaśniają się i są delikatniejsze. Rzadkie są przypadki wrastania włosów. Jeżeli klientka zgłasza taki problem polecamy metody przygotowujące do przeprowadzenia zabiegu które do maksimum zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań. Istnieją również sposoby pielęgnacji nóg z takimi problemami : specjalne preparaty, zabiegi z zakresu fizykoterapii itd. Po usunięciu włosów woskiem zalecana jest pielęgnacja preparatami opóźniającymi odrastanie włosów, które zwykle mają również działanie łagodzące i nawilżające.
 
Proszę pamiętać że wosk ogólnodostępny na rynku to kompletnie inny preparat niż woski do gabinetów kosmetycznych. 
 
Często zdarza się że klientki nie decydują się na depilację woskiem twierdząc, że wosk je „uczula” – pojawiają się ropne krostki. Co więcej znamy przypadek zapisania przez panią dermatolog (o zgrozo wykładowca w jednej ze szkół kosmetycznych) w takim przypadku Oxycortu – na wysypkę. To nie jest uczulenie. Taka reakcja może czasami występować, u niektórych klientów (co ciekawe nie za każdym razem i nie na każdej partii ciała) jest to podrażnienie mieszka włosowego spowodowane szarpnięciem przy usuwaniu włosów. Najczęściej skóra się do tego przyzwyczaja po kilku zabiegach. Chociaż jeżeli chodzi o wąsiki problem może być przewlekły. W swoim gabinecie znalazłam jednak sposób poradzenia sobie i z tym. M.in. zalecam stosowanie po zabiegu preparatów z wyciągiem z drzewa herbacianego. Proszę pamiętać w przypadku pojawienia się krostek nie wolno ich wyciskać!
 
Woskiem można depilować każdą część ciała. Coraz częstszymi klientami są panowie – głownie sportowcy: kulturyści, pływacy, kolarze.

Przy regularnym korzystaniu z zabiegów depilacji woskiem w gabinecie odstęp pomiędzy nimi wynosi od 3 do 5 tygodni. Stosowanie opisanych kosmetyków może jeszcze wydłużyć ten czas.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Czas pokazać nogi


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Polecam gabinet p. Anny szczególnie z powodu indywidualnego podejścia do klienta i jego problemów. W ...
» Dodana przez: Teresa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów..."

Stanisław Lem

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600