Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Cera tłusta i trądzik cz.2

Osobom o cerze tłustej, trądzikowej, każdy pojawiający się wyprysk spędza sen z powiek. Zanim jednak rozpoczniemy walkę ze swoją cerą musimy zrozumieć, że walczylibyśmy sami ze sobą.

Nie akceptując swojej cery (czyli swojego typu skóry) nie akceptuję siebie. Nie lubię swojego wyglądu – nie lubię siebie - jestem osobą nieatrakcyjną, a przez to mniej wartościową- nie zasługuję na to, by mnie lubiano, unikam więc towarzystwa i  spotkań z ludźmi (płcią przeciwną). Młody człowiek zamyka się w sobie, problem cery staje się jego największym życiowym dramatem. I wtedy często wpada w błędne koło, które nazywamy „Zaklętym kołem trądzika”.
       
Szukając sposobu na zmianę cery, często po omacku, dając wiarę reklamom telewizyjnym i prasowym, gdzie nastolatki o normalnej cerze reklamują cudowne, uzdrawiające kosmetyki, które wyleczyły ich rzekomo z trądzika, po pierwsze wydajemy mnóstwo pieniędzy bez jakichkolwiek efektów, po drugie najczęściej jeszcze pogarszamy stan swojej cery. Uporczywa wręcz potrzeba usuwania wszelkich zmian pojawiających się na skórze, często sporadycznie, np. przed menstruacją u kobiet lub po goleniu – u mężczyzn, jak też potrzeba zlikwidowania każdego zaskórnika, prowadzi do powstania stanów zapalnych, blizn, przebarwień – na skórze obecne są świeże strupy i ślady zadrapań. Problem taki został sklasyfikowany jako trądzik z rozdrapania (fachowa nazwa : trądzik neuropatyczny). Podstawowy błąd popełniany w pielęgnacji cery tłustej trądzikowej to brak konsekwencji w działaniu.
 
Wierząc reklamie, młodzież oczekuje, że po zużyciu tubki kremu problem zniknie. Niestety to tylko chwyt reklamowy, niezbędny, aby sprzedać duża ilość kremu i nic poza tym. Należy zdać sobie sprawę, że trądzik jest chorobą przewlekłą. Problem nie pojawił się nagle i również nagle nie zniknie. Rozwijał się stopniowo z powodu braku należytej reakcji ze strony młodego lub/i jego rodziców. Leczenie takiej cery wymaga czasu, systematyczności i konsekwencji. Ogromną rolę odgrywa zaufanie do osoby prowadzącej leczenie – stąd tak ważny jest wybór fachowca, do którego się zwracamy. Niezmiernie ważne jest wsparcie psychologiczne, zarówno ze strony kosmetyczki lub lekarza, jak również najbliższego otoczenia. Należy pamiętać, że pozytywne efekty uzyskuje się poprzez terapię, czyli: regularne stosowanie zaleconych preparatów, wizyty kontrolne lub zabiegi lecznicze wykonywane według ustalonego programu leczenia, przestrzeganie zasad higieny. Uzyskanie pożądanego efektu leczniczego wymaga czasu, dlatego nie można po 1 lub 2 miesiącach kuracji rezygnować, gdyż jej efekty najczęściej są widoczne dopiero po dłuższym okresie czasu.
 
Celem terapii trądzika jest eliminacja zaburzeń rogowacenia, zapobieganie tworzeniu się kolejnych zaskórników, redukcja i stabilizacja wydzielania łoju, zahamowanie procesu rozwoju bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych (propionibacterium acnes), wyeliminowanie reakcji zapalnych oraz zapobieganie tworzenia się blizn i przebarwień. W zależności od rodzaju trądzika, stopnia jego nasilenia, dobiera się odpowiedni rodzaj terapii. W stanach ciężkich konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego i połączenie wysiłków dermatologa i kosmetyczki – co w Polsce należy do rzadkości – a czasami również endokrynologa i ginekologa. Przy trądziku neuropatycznym wskazana jest współpraca z psychologiem.

Współczesna kosmetyka lekarska dysponuje olbrzymim wachlarzem możliwości leczniczych dla skór tłustych / trądzikowych – począwszy od metod najprostszych i równocześnie najtańszych, znanych od wielu lat i często lekceważonych, jak masaż prądami d’Arsonvala, poprzez zabiegi jontoforezy, zabiegi lecznicze na bazie kosmoceutyków, terapie ultradźwiękowe, peelingi dermokosmetyczne.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Cera tłusta i trądzik cz.2


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Nigdy nie zniżaj się do poziomu Idioty bo i tak pokona Cie doświadczeniem."

Mark Twain

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600