Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Cera tłusta i trądzik cz.1

Sporadycznie pojawiające się wypryski nie oznaczają, że mamy trądzik i nasza skóra wymaga stosowania preparatów przeciwtrądzikowych!

Jednak kiedy cera zaczyna wykazywać tendencję do przetłuszczania się lub wypryski zaczynają pojawiać się regularnie zajmując coraz większy obszar twarzy, ważna jest jak najszybsza konsultacja i oddanie się w ręce specjalisty. Uchroni nas to przed przykrymi następstwami, np. przebarwieniami skóry, bliznami, a nawet infekcjami.
 
Problemy z cerą zaczynają się wieku dojrzewania, jednak rodzice rzadko przyprowadzają  dzieci do gabinetów kosmetycznych. A na początku potrzeba tak niewiele... Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest zdiagnozowanie skóry, dobór właściwych preparatów, ustalenie programu pielęgnacji oraz planu ew. wizyt w gabinecie – jeżeli to konieczne planu zabiegów leczniczych, a jeśli nie, tylko wizyt kontrolnych. Może się też zdarzyć, że wskazane włączenie terapii farmakologicznej wspomagającej kosmetykę lekarską. Możliwości są ogromne. Tymczasem zabieg oczyszczania (który jest jedynie częścią procesu leczenia) jest często traktowany jako jedyna usługa wykonywana w gabinecie kosmetycznym dla skór trądzikowych, tłustych. Niestety, usługa wiąże się z doznaniami bólowymi, co zwykle pozostawia w psychice nastolatka trwały uraz. W swoim gabinecie tłumaczę i namawiam, aby pierwsza wizyta miała charakter edukacyjny, a pierwszy zabieg był zabiegiem leczniczym, czyli bezbolesnym.
 
Pamiętajcie Państwo: jednorazowa wizyta w gabinecie to dopiero początek właściwej drogi – jeżeli mamy do czynienia ze skórą tłustą, trądzikową musimy być w stałym kontakcie ze specjalistą. Przede wszystkim z powodu zmian zachodzących w młodym organizmie, po to aby móc na nie właściwie reagować – czy to zmianą preparatów leczniczych, czy też modyfikacją programu zabiegowego.
 
Głównym grzechem prowadzącym do przykrych następstw trądziku jest brak należytej higieny twarzy i rąk, stosowanie nieadekwatnych do rangi problemu kosmetyków, samodzielne usuwanie zmian skórnych – często brudnymi dłońmi oraz ich rozdrapywanie (jako odmianę trądzika mamy trądzik z rozdrapania).
 
Głównym celem zabiegów leczniczych dla skór tłustych i trądzikowych jest ograniczenie produkcji łoju przez gruczoły łojowe – ich stabilizację, regulację procesów złuszczania naskórka – aby pory skóry nie były blokowane przez nawarstwiający się naskórek, warstwa rogowa miała właściwą grubość, a naskórek był odpowiednio nawilżony. Właśnie nadmierne stosowanie, często bez potrzeby, preparatów przeciwtrądzikowych o działaniu osuszającym i chorobliwa wręcz potrzeba wyeliminowania efektu świecenia się skóry prowadzi często do poważnych konsekwencji. Skóra dla której warstwa łoju stanowi naturalny płaszcz ochronny, na ciągłe odtłuszczanie może zareagować „wtórnym łojotokiem”. Równocześnie możemy doprowadzić do pogrubienia warstwy rogowej, która zacznie stanowić nieprzekraczalną barierę dla zalegającego coraz głębiej i tworzącego stany zapalne łoju. Niemożliwe również staje się w takim przypadku wprowadzenie do skóry substancji leczniczych.
 
Nie zalecam samodzielnego stosowania w przypadku skór trądzikowych peelingów, ponieważ często preparaty te powodują podrażnienia skóry i nasilenia stanów zapalnych (peelingi ziarniste mogą przyczynić się do rozniesienia stanów zapalnych po całej twarzy). I jeszcze jedno: kiedy zaczynają się problemy ze skórą, młody człowiek najczęściej trafia do lekarza dermatologa, który rozpoczyna od terapii farmakologicznej. Z medycznego punktu widzenia słusznie – jest szansa, że problem zostanie wyleczony – ale to nie zmienia w żaden sposób rodzaju skóry, jaki posiada pacjent. Najczęściej po zakończeniu terapii problem powraca – zdarza się, że z dużo większym nasileniem. Co gorsza terapia antybiotykowa może dodatkowo spowodować poważniejsze komplikacje.
 
Najważniejsza uwaga: problem cery tłustej, trądzikowej jest problemem przewlekłym i nie najważniejsza jest ilość wydanych jednorazowo pieniędzy, a regularność działań i konsekwencja wypełniania zaleceń specjalistów.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Cera tłusta i trądzik cz.1


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Nie zdarzenia wpływają na utratę duchowej równowagi, ale myśli o tych zdarzeniach."

Epiktet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600