Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

BOTOX bez igły

Jak nie dopuścić do powstawania nowych zmarszczek mimicznych? Co zrobić, aby pozbyć się tych, które już pojawiły się na naszej twarzy?

Przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych jest wzmożona aktywność mięśni twarzy. Częste uśmiechy, grymasy czyli tzw. wyrazista mimika niosą za sobą ryzyko szybszego uwidocznienia się bruzd i zmarszczek. Pierwsze ślady na twarzy mogą pojawić się już po 25 roku życia. Najpierw wokół oczu („kurze łapki”), potem na czole pomiędzy brwiami („marsy”), w fałdach nosowo-wargowych, nad górną wargą („zmarszczki palacza”) i na brodzie. Wraz z upływem lat „linie czasu” zaznaczają się coraz głębiej na naszej twarzy. Ratunkiem może być liczenie na cuda chirurgii plastycznej – barierą w tym przypadku jest bardzo wysoka cena i ilość powikłań pozabiegowych, jak również stosunkowo długi czas rekonwalescencji.

Innym wyjściem jest oddanie się w ręce specjalisty od medycyny estetycznej, która to gałąź medycyny zajmuje się między innymi różnego rodzaju ostrzykiwaniami, których podstawowym celem jest likwidacja zmarszczek. Mamy iniekcje kolagenu lub też syntetycznych wypełniaczy, które wstrzyknięte w zmarszczkę wypełniają ją. Od kilkunastu lat lekarze stosują iniekcje z toksyny botulinowej zwanej popularnie BOTOXEM. Metoda stosowana z powodzeniem, na zachodzie stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Na czym polega? Otóż wstrzykujemy bezpośrednio w miejsce odpowiedzialne za mimikę danej okolicy twarzy , rozcieńczoną toksynę botulinową (bardzo silna trucizna o działaniu paraliżującym), której działanie prowadzi do lokalnego, chemicznego odnerwienia mięśni. Następstwem zabiegu jest częściowe lub całkowite rozluźnienie rysów twarzy. Metodą tą nie usuwa się zmarszczek powstałych w skutek utraty elastyczności skóry. Efekt jest czasowy ( 3-4 miesięcy ) i wymaga regularnego powtarzania zabiegu w celu utrzymania efektu. Proszę jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, który może zakończyć się różnymi powikłaniami, takimi  jak niedowład mięśni mimicznych twarzy, nadmierny ich przykurcz, krwiaki, zaczerwienienia. Nagminne jest również – pomimo zakazu ze strony producenta – używanie przez lekarzy tej samej fiolki specyfiku dla kilku pacjentów w celu obniżenia kosztów.
 
Sukcesy iniekcji toksyny botulinowej stały się dla technologów produkcji kosmetyków inspiracją do poszukiwania bardziej przyjaznych i nieinwazyjnych metod w walce ze zmarszczkami. Efektem tych badań było wynalezienie substancji białkowej, całkowicie nietoksycznej, o właściwościach porównywalnych do toksyny botulinowej o cząsteczce tak małej, że może ona być absorbowana przez skórę. Substancją tą jest heksapeptyd związek sześciu aminokwasów, który hamuje uwalnianie neuroprzekaźników  z neuronów do mięśni, tym samym łagodzi mimikę twarzy, zapobiega marszczeniu i fałdowaniu się skóry. Dzięki swoim właściwościom heksapeptyd stał się zamiennikiem uciążliwej iniekcyjnej terapii toksyną botulinową. Co warto raz jeszcze podkreślić jest to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta. 

Zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem „pseudobotuliny” (taką popularną nazwę otrzymał heksapeptyd), które wykonujemy w gabinecie poza bezdyskusyjnym działaniem przeciwzmarszczkowym zapobiegają również nadmiernemu wysuszeniu skóry poprzez zwiększenie zdolności utrzymania wilgoci w tkankach oraz poprzez zawartość składników odżywczych przyczyniają się do poprawy metabolizmu wewnątrzkomórkowego. Zalecane jest stosowanie zabiegów w seriach 6-10 w odstępach tygodniowych. Przy regularnym korzystaniu z zabiegów poza widocznym spłyceniem zmarszczek mimicznych uzyskujemy efekt poprawy nawilżenia oraz  zwiększenia elastyczności skóry co prowadzi do wizualnej poprawy konturów twarzy.

Należy pamiętać, że podstawą sukcesu we wszelkich kuracjach kosmetycznych jest stała właściwa pielęgnacja domowa preparatami uzupełniającymi kuracje gabinetowe. Firmy produkujące preparaty gabinetowe z pseudobotuliną zadbały o potrzeby domowe klientów. Wybór jest naprawdę imponujący - pełna paleta preparatów do codziennego stosowania.

Na razie jeszcze nie udaje nam się zatrzymać upływającego czasu, ale jeżeli zdecydujecie się z nim walczyć i powierzycie nam swoją skórę jesteśmy na dzień dzisiejszy  w stanie znacząco go oszukać. Ale to wymaga regularności i zdyscyplinowania. Dla osób oczekujących cudów po jednym zabiegu polecam kliniki chirurgii plastycznej.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » BOTOX bez igły


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Chcę zostawić moim dzieciom wystarczająco dużo pieniędzy, by miały poczucie, że mogą zrobić wszystko. Ale nie na tyle dużo, by miały poczucie, że mogą nic nie robić."

Warren Buffet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600