Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian      piątek, 19 sierpnia 2022         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Trądzik wieku dojrzałego (Acne tarda)

W swojej praktyce zawodowej, często przychodzi mi postawić taką właśnie diagnozę. Klientki u których stwierdza się tą przypadłość, skarżą się zwykle na „dziwną postać trądzika”. Tym dziwniejszą, że często nie miały one jakichkolwiek problemów ze skórą w okresie dojrzewania, a problem  wystąpił  po okresie pokwitania (po 30, a nawet 40 roku życia).

Typowe objawy to pojedyncze, bolesne (w trakcie powstawania) grudki, guzki o ciemnym zabarwieniu, bez widocznego ujścia. Lokalizują się one głównie w okolicy żuchwy, na podbródku i szyi. Najczęściej pojawiają się  przed menstruacją, ale u  niektórych osób również w środku cyklu. Przy próbie usunięcia takiej zmiany, okazuje się, że nie zawiera ona treści ropnej. Klientki, które nawykowo usuwają wszelkie zmiany pojawiające się na twarzy, nie mogąc ich usunąć (brak ujścia i treści ropnej) uszkadzają skórę rozdrapując naskórek wokół zmiany. Na powstałych rankach pojawiają się strupki, które są po raz kolejny zdrapywane i problem się pogłębia. Powstają blizny i przebarwienia. Kolejnym błędem nasilającym problem jest sięganie na własną rękę po kosmetyki przeciwtrądzikowe - antybakteryjne dla skór młodych i stosowanie ich „profilaktycznie” (często mamy pożyczają kosmetyki od dzieci). Efekt: zmiany typowe dla acne tarda pozostają, dodatkowo uzyskuje się przesuszony, łuszczący się naskórek, nierzadko podrażnioną, zaczerwienioną skórę, mocniej zaznaczone i bardziej widoczne zmarszczki.
 
Acne tarda rozwija się na podłożu każdego rodzaju cery, także u osób, które w okresie dojrzewania nie miały jakichkolwiek problemów.
 
Kobiety wydają dużo pieniędzy na szeroko reklamowane produkty typu „gwiżdż na pryszcz”, szukając złotego środka. Niestety – bezowocnie.
 
Zacząć należy  - jak zwykle w takich przypadkach – od wizyty u specjalisty. A co może pomóc?
 
Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie wolno wyciskać takich zmian – doświadczona kosmetyczka do której zwrócicie się o pomoc będzie potrafiła ocenić czy dana zmiana kwalifikuje się do usunięcia. Pomocne są: preparaty do punktowego stosowania na pojedyncze wypryski – żele zawierające wyciąg z drzewa herbacianego, triclosan, kwas salicylowy – aplikowane od momentu pojawienia się zmiany. Maski z glinek, kaolinu, pyłu wulkanicznego. Dla poprawy samopoczucia – korektory o dobranym do koloru skóry zabarwieniu.
 
W gabinecie zabiegi z zakresu fizykoterapii – masaże prądami wysokiej częstotliwości, peeling kawitacyjny, sonoforeza oraz jontoforeza. Możemy również stosować maski mineralne, peelingi dermokosmetyczne.
 
Podstawą jest jednak właściwa, regularna i konsekwentna pielęgnacja oraz stała kontrola w gabinecie kosmetycznym.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Artykuły prasowe » Trądzik wieku dojrzałego (Acne tarda)


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Polecam gabinet p. Anny szczególnie z powodu indywidualnego podejścia do klienta i jego problemów. W ...
» Dodana przez: Teresa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
""Nigdy nie zniżaj się do poziomu Idioty bo i tak pokona Cie doświadczeniem.""

Mark Twain

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600