Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm      niedziela, 28 maja 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Koenzym Q10

Koenzym Q10 czyli UBICHINON  - (w przyrodzie istnieje dziesięć jego rodzajów, ale w ludzkich tkankach znajduje się jedynie Q10) to pod względem chemicznym pochodna parachinonu występująca w komórkach roślinnych i zwierzęcych w mitochondriach.
 
Koenzym Q10 odpowiedzialny jest za przenoszenie elektronów i protonów w łańcuchu oddechowym. Po przyłączeniu protonów i elektronów swobodnie się porusza w wewnętrznej błonie mitochondrialnej umożliwiając transport elektronów i protonów między kompleksami białek łańcucha oddechowego, które są na stałe wbudowane w wewnętrzną błonę mitochondrium.
Mitochondria odpowiedzialne są za wytwarzanie wysokoenergetycznych związków fosforanowych (ATP) wykorzystywanych w organizmie w wielu procesach biochemicznych

Do około 30 roku życia koenzym Q10 wytwarzany jest przez organizm w wystarczającej ilości. Później wraz z wiekiem jego ilość spada i musi być uzupełniana poprzez właściwą dietę (wewnętrznie) oraz stosowanie preparatów kosmetycznych (zewnętrznie). Niedobór może skutkować zaburzeniami energetycznymi, a co za tym idzie przyspieszeniem procesów starzenia. Ma również wpływ na pojawienie się wielu chorób, w tym chorób  serca (np. nadciśnienie)Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Encyklopedia terminów kosmetycznych » Koenzym Q10


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
""Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu""

Konfucjusz

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600