Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Irena, Wincenty, Julianna      niedziela, 05 kwietnia 2020         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Koenzym Q10

Koenzym Q10 czyli UBICHINON  - (w przyrodzie istnieje dziesięć jego rodzajów, ale w ludzkich tkankach znajduje się jedynie Q10) to pod względem chemicznym pochodna parachinonu występująca w komórkach roślinnych i zwierzęcych w mitochondriach.
 
Koenzym Q10 odpowiedzialny jest za przenoszenie elektronów i protonów w łańcuchu oddechowym. Po przyłączeniu protonów i elektronów swobodnie się porusza w wewnętrznej błonie mitochondrialnej umożliwiając transport elektronów i protonów między kompleksami białek łańcucha oddechowego, które są na stałe wbudowane w wewnętrzną błonę mitochondrium.
Mitochondria odpowiedzialne są za wytwarzanie wysokoenergetycznych związków fosforanowych (ATP) wykorzystywanych w organizmie w wielu procesach biochemicznych

Do około 30 roku życia koenzym Q10 wytwarzany jest przez organizm w wystarczającej ilości. Później wraz z wiekiem jego ilość spada i musi być uzupełniana poprzez właściwą dietę (wewnętrznie) oraz stosowanie preparatów kosmetycznych (zewnętrznie). Niedobór może skutkować zaburzeniami energetycznymi, a co za tym idzie przyspieszeniem procesów starzenia. Ma również wpływ na pojawienie się wielu chorób, w tym chorób  serca (np. nadciśnienie)Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Encyklopedia terminów kosmetycznych » Koenzym Q10


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Polecam gabinet p. Anny szczególnie z powodu indywidualnego podejścia do klienta i jego problemów. W ...
» Dodana przez: Teresa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Chcę zostawić moim dzieciom wystarczająco dużo pieniędzy, by miały poczucie, że mogą zrobić wszystko. Ale nie na tyle dużo, by miały poczucie, że mogą nic nie robić."

Warren Buffet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600