Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Metody depilacji

 Najpopularniejsze metody czasowego usuwania zbędnego owłosienie.

Rozjaśnianie

metoda polegająca na rozjaśnianiu koloru włosa, co czyni go mniej widocznym. Na rynku dostępne są pudry, olejki, płyny. Podstawową wadą tej metody są: podrażnienia skóry, przebarwienie włosów oraz brak wystarczającej skuteczności.

Golenie

jedna z najstarszych i najczęściej stosowanych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie ma dowodów naukowych wspierających tezę, że wzmaga ono tempo odrostu, jak i twardość włosów. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że jest wręcz  przeciwnie. Włosy się wzmacniają, rosną grubsze, twardsze,  a dodatkowym  niepożądanym wynikiem mogą tu być szorstkie, ostre zakończenia. Zazwyczaj chętnie stosowane są - zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety - tradycyjne maszynki do golenia, które pozwalają uzyskać gładką, wygoloną skórę. Chociaż golenie nóg nie stwarza dużych problemów dla większości kobiet, to jednak niezbyt popularne jest wśród nich usuwanie niepożądanego owłosienia z twarzy. Golenie jest metodą wygodną i tanią, ale posiada też wady. Należą do nich stosunkowo szybki odrost włosów, uczucie szorstkości wygolonej powierzchni, możliwość wywoływania podrażnień skóry oraz skaleczenia.

Depilacja tradycyjna

wyrywanie włosów pensetą jest metodą tymczasowego usuwania zbędnego owłosienia  stosowaną na niewielkich obszarach skóry nadmiernie owłosionej. Za jej wady uważa się : dyskomfort odczuwany podczas zabiegu, możliwość powstania stanów zapalnych mieszków włosowych oraz ich zniekształcenia, a także możliwość występowania przebarwień i rumienia, które utrudniają wykonywanie kolejnych zabiegów i mogą powodować powstawanie blizn. Długotrwałe wyrywanie włosów - poprzez miejscowe drażnienie - powoduje pobudzenie mieszków włosowych i tym samym  wzmocnienie owłosienia. Jedynym dopuszczalnym obszarem stosowania tej metody jest linia brwi.

 Depilacja woskiem

jest jednolitym sposobem pozbywania się zbędnego owłosienia. Technika polega na nakładaniu płynnego wosku, który po zestaleniu (wosk twardy) lub przyłożeniu papierka (wosk miękki), odrywa się szybkim ruchem wraz z włoskami. Należy tu zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec oparzeniom skóry przez nadmierne rozgrzany wosk. Warunkiem skuteczności depilacji jest odpowiednia długość włosów. Depilacja woskiem jest  metodą tanią, a jej efekty utrzymują się dłużej niż po goleniu czy stosowaniu środków chemicznych tj. przez ok. 6 tygodni, ponieważ za pomocą niej usuwa się włosy z opuszki, a nie tylko z powierzchni skóry. Proszę jednak pamiętać, że wosk dostępny w ogólnej sprzedaży diametralnie różni się od wosków profesjonalnych stosowanych w gabinetach kosmetycznych, a o skuteczności i braku komplikacja po zabiegu decyduje metodologia jego wykonywania.
W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi depilacji tą właśnie metodą

Depilacja mechaniczna

środki ścierne takie jak rękawice papieru ściernego albo pumeks – przesuwane ruchami okrężnymi po owłosionej skórze, zwykle wywołują podrażnienia  skóry i z tego powodu są raczej rzadko używane. Depilatory mechaniczne z systemami sprężynek lub gumek wyrywających włoski, stosowane w domu często powodują zapalenie mieszków włosowych oraz zaburzają kierunek wzrostu włosów, co z kolei skutkuje powstawaniem stanów zapalnych.

Depilatory chemiczne

redukują wiązania dwusiarczkowe, co doprowadza do oddzielenia się włosa od jego mieszka oraz otaczającej go skóry. Ponieważ łodyga włosa w większym stopniu niż keratyna naskórka składa się z cysteiny zawierającej dwusiarczki, środki takie jak związki siarki z wapniem, arsenem, antymonem, barem i strontem mogą ją skutecznie rozpuszczać. Nowsze depilatory chemiczne zawierają merkaptan kwasu tioglikolowego zmieszany z silną zasadą. Substancja o takim składzie powoduje uwodnienie łodygi włosa i rozbicie wiązań dwusiarczkowych. Ponieważ depilatory chemiczne często penetrują w głąb lejka mieszka włosowego, zwykle mija kilka dni zanim nastąpi jakikolwiek odrost włosa. Najczęściej spotykanym działaniem niepożądanym jest kontaktowe zapalenie skóry wywołane silnie drażniącym odczynem zasadowym. Można temu zapobiec, stosując po zabiegu kremy z dodatkiem kortykosteroidów. Obecne w preparatach substancje zapachowe mogą wywołać alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Ponadto zapach środków depilujących jest dość nieprzyjemny.

 Depilacja laserowa

w tej kwestii zdania są podzielone: część fachowców uważa metody laserowe za trwałe usuwanie owłosienia, aczkolwiek w terminologii używają słowa „depilacja” co przecież oznacza czasowe usuwanie owłosienia. Badania prowadzone w USA - kraju który był prekursorem laseroterapii - w grupie pacjentów, którzy poddali się zabiegom laserowego usuwania włosów dały następujący wynik: w okresie od 5 do 10 lat włosy zaczynają odrastać – dlatego też FDA (Food & Drug Association) jaką jedyną metodę epilacji czyli trwałego usuwania owłosienia, uznaje epilację igłową czyli elektroepilację . Podobną prawidłowość, dotycząca okresu odrostu włosa po laseroterapii obserwujemy wśród naszych klientek, które zdecydowały poddać się takim zabiegom. Klasyfikujemy więc tą metodę jako czasowe usuwanie owłosienia. Na długi czas, to fakt, ale jednak czasowe. Dlatego też umieszczamy laserowe metody wśród zabiegów depilacji. W metodzie laserowej wykorzystuje się lasery różnego typu, aczkolwiek długość fali świetlnej musi być odpowiednia dla koloru owłosienia. Usunięcie owłosienia następuje poprzez naświetlenie powierzchni skóry światłem o widmie pochłanialnym przez melaninę włosa. Na skutek wysokiej temperatury uszkodzeniu ulega brodawka włosa. Nasze wątpliwości co do skuteczności zabiegu powoduje konieczność równomiernego naświetlenia wszystkich mieszków włosowych (plamka światła laserowego ma średnicę ok.1-3mm).  Zabieg jest tym mniej skuteczny im jaśniejsze  owłosienie i ciemniejsza karnacja. Poza tym w takich przypadkach podwyższa się ryzyko poważnych podrażnień i trwałego uszkodzenia skóry. Konieczne jest wykonanie minimum 5, a czasem nawet  10 powtórzeń.

Dotyczy to również urządzeń typu IPL (Intensive Pulse Light) wykorzystujących wysokoenergetyczny impuls świetlny. Jednakże w tym przypadku naświetlana jest większa powierzchnia skóry, światłem o jednakowej dawce. W najnowszysch IPLach ze względu na brak w błysku światła o widmie UV, mniejsza jest ewentualność wystąpienia podrażnień oraz dyskomfort dla pacjenta. Większa jest również skuteczność dzięki równomiernemu naświetleniu dużej powierzchni skóry (w niektórych modelach nawet do 9 cm kw.). W najnowocześniejszych modelach w których zastosowano lampy ksenonowe, mogące wytwarzać błyski sekwencyjne (np. iPulse i200+), istnieje możliwość wykonywania zabiegów nawet dla ciemnych fototypów skóry. W naszym gabinecie wykonujemy takie zabiegi przy użyciu najnowszej generacji urządzenia IPL brytyjskiej firmy Cyden iPulse i200+. Opracowaliśmy również metodę usuwania nawet bardzo  jasnego owłosienia z użyciem naszego IPLa. Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Depilacja » Metody depilacji


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Każde zachowanie człowieka określanie jest przez jego autowizerunek. Każdy może rozpocząć nowe życie - jeśli zmieni swój autowizerunek."

Maxwell Maltz

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600