Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj      wtorek, 21 marca 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Depilacja ciepłym woskiem

 Zacznijmy od podstaw: czym różni się DEPILACJA od EPILACJI. Czy w ogóle się czymś różni? Dla większości ludzi (nawet lekarzy!) to to samo. Ale tak nie jest.

EPILACJA oznacza trwałe usunięcie owłosienia. DEPILACJA natomiast to usunięcie czasowe.

Do metod epilacji zaliczamy elektrokoagulację. I jest to tak naprawdę jedyna pewna i sprawdzona przez dziesięciolecia metoda usuwania owłosienia na stałe. Lasery i urządzenia typu IPL usuwają owłosienie rzeczywiście na długi okres czasu. Okres w jakim włosy mogą zacząć odrastać po zastosowaniu tych metod  określa się na 5-10 lat. Kogo na to stać to polecam – oczywiście jest dużo innych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Niestety właściciele salonów posiadających te urządzenia tłumaczą potencjalnym klientom, że ta metoda gwarantuje trwałe (czytaj: „na zawsze”) usunięcie owłosienia. Dlaczego więc gabinety te reklamują się jako „GABINETY DEPILACJI LASEROWEJ”?- przyznacie, że występuje tu delikatna sprzeczność informacji.


Do metod czasowych zaliczamy:


- w gabinetach kosmetycznych – depilacja woskiem

- w domu:
   
golenie maszynką
   
wyskubywanie pęsetą

   
depilator mechaniczny

   
depilatory chemiczne

   
wosk
- plastry lub roll on

Depilacja woskiem w domu jest mało komfortowa i naprawdę podziwiam panie które nie dość, że potrafią usunąć samodzielnie włosy z każdego miejsca na ciele, to jeszcze udaje im się uniknąć pochlapania woskiem wszystkiego naokoło. Samemu nie jest się w stanie usunąć włosów ze wszystkich miejsc na ciele, poza tym niefachowe wykonanie zabiegu powoduje najczęściej zaburzenia kierunku wzrostu włosów, a w konsekwencji ich wrastanie.

Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym


Zalety : włosy usuwane regularnie tą metodą (bez przerw związanych z porami roku) ulegają osłabieniu i przerzedzeniu - oczywiście nie można w międzyczasie korzystać z innych metod. Włosy często rozjaśniają się i są delikatniejsze. Rzadkie są przypadki wrastania włosów. Jeżeli klientka zgłasza taki problem polecamy metody przygotowujące do przeprowadzenia zabiegu, które do minimum zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań. Istnieją również sposoby pielęgnacji nóg z takimi problemami : specjalne preparaty, zabiegi z zakresu fizykoterapii itd.

  Po usunięciu włosów woskiem zalecana jest pielęgnacja preparatami opóźniającymi odrastanie włosów, które zwykle mają również działanie łagodzące i nawilżające.

Woskiem można depilować każdą część ciała. Twarz, ręce, nogi, klatkę piersiową, plecy – słowem wszystko. Coraz częstszymi klientami w naszym gabinecie są panowie – głównie czynnie uprawiający sport: kulturyści, pływacy, kolarze. Usuwanie w lecie włosów z okolic pach - również u mężczyzn - zapewnia wyższy poziom komfortu i higieny osobistej.

Przy regularnym korzystaniu z zabiegów depilacji woskiem w gabinecie odstęp pomiędzy nimi wynosi od 3 do 6 tygodni. Stosowanie specjalistycznych kosmetyków może jeszcze wydłużyć ten okres.
 
W naszym gabinecie stosujemy kosmetyki hiszpańskiej firmy DEPILEVE, która specjalizuje się w ogólnie pojętej pielęgnacji ciała (preparaty do i po depilacji, zabiegi modelujące ciało, wyszczuplające itd.)

Polecamy  również w sprzedaży preparaty do pielęgnacji pozabiegowej , wydłużające proces odrostu włosa i łagodzące podrażnienia.Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Depilacja » Depilacja ciepłym woskiem


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
na stronie zdecydowanie przydałby się cennik, no chyba że gdzieś jest a ja nie mogę go odnaleźć
» Dodana przez: Ola

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują."

Albert Einstein

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600