Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz      piątek, 08 grudnia 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

Cera mieszana

Jest to skóra, która w strefie T (czoło, nos, broda) jest cerą tłustą/łojotokową natomiast na pozostałej powierzchni twarzy posiada wszelkie znamiona skóry normalnej lub suchej . O cerze mieszanej możemy mówić począwszy od okresu pokwitania, kiedy zaczynają w organizmie zachodzić zmiany hormonalne.

Pielęgnacja takiej cery wymaga szczególnej uwagi i właściwego potraktowania. Strefa T – w tej części pielęgnacja musi być ukierunkowana na przywrócenie właściwego poziomu wydzieliny łojowej , ale z kolei nie może prowadzić do nadmiernego jej przesuszenia. W pozostałej części twarzy skórę należy głównie chronić i nawilżać – słowem niewskazane jest używanie tych samych preparatów co do strefy T . Wyjątek stanowi grupa kosmetyków „inteligentnych” – w skrócie: kosmetyki takie są przeznaczone ogólnie dla skór mieszanych i potrafią same rozpoznać czy dana część twarzy na którą zostały nałożone wymaga nawilżenia czy też uregulowania poziomu wydzielania łoju.

Niewłaściwa pielęgnacja często prowadzi do przejścia od stanu skóry mieszanej do skóry łojotokowej , a nawet w konsekwencji trądzikowej .Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Encyklopedia terminów kosmetycznych » Rodzaje skóry » Cera mieszana


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Chcę zostawić moim dzieciom wystarczająco dużo pieniędzy, by miały poczucie, że mogą zrobić wszystko. Ale nie na tyle dużo, by miały poczucie, że mogą nic nie robić."

Warren Buffet

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600