Na czym polega peeling?
Peeling - polega na złuszczeniu komórek naskórka i skóry właściwej. W zależności od głębokości działania, wyróżniamy peelingi powierzchowne i głębokie.
W jakim celu wykonujemy peelingi dermokosmetyczne
Nasz organizm posiada mechanizm odnowy komórkowej. Na czym on polega? W najgłębszej warstwie naskórka (warstwa podstawna) odbywa się proces namnażania komórek, dlatego też nazywana jest ona warstwą rozrodczą. Nowe komórki przez okres około miesiąca wędrują na powierzchnię skóry, w naturalny sposób wypierane przez kolejne grupy "młodszych" komórek. więcej...
Jak działa peeling

Zmiany degeneracyjne skóry rozwijają się z wiekiem, a ich rozwój jest nasilany przez działanie promieni słonecznych. W wyniku utraty wody oraz komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie m. in. kolagenu, skóra z wiekiem staje się cieńsza i bardziej wiotka. Zwiększa / lub zmniejsza się również poziom wytwarzania pigmentów przez komórki co prowadzi do powstawania różnego rodzaju przebarwień.
Peelingi chemiczne rozpuszczają wierzchnią warstwę skóry rozluźniając spoiwo pomiędzy martwymi komórkami naskórka w warstwie rogowej. Dzięki zastosowaniu peelingów zmieniona warstwa skóry zostaje złuszczona, a na jej miejsce odbudowuje się nowa, bardziej uwodniona i elastyczna. Peelingi pobudzają komórki skóry do wytwarzania kolagenu, likwidują przebarwienia, spłycają blizny i rozstępy, regulują pracę gruczołów łojowych. Mają również działanie głęboko nawilżające.

Przeciwwskazania:
- alergie skórne,
- opryszczka,
- leczenie pochodnymi wit. A
- ciąża
- infekcje bakteryjne
- infekcje wirusowe
- nadwrażliwość na światło
- świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne na twarzy i szyi
- radioterapia i chemioterapia
Zalecenia:
- po każdym zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, chroniąc skórę preparatami
z wysokim filtrem przeciwsłonecznym
- tydzień przed peelingiem nie należy stosować preparatów / zabiegów drażniących skórę (np. depilacja, elektroliza, dermabrazja, retinoidy)
- mężczyźni nie powinni golić się na godzinę przed peelingiem
Aby osiągnąć pożądany rezultat należy wykonać serię zabiegów. Liczba indywidualnych kuracji, czas pomiędzy jednym zabiegiem a drugim, oraz całkowity czas trwania cyklu jest ustalany przez specjalistę podczas konsultacji poprzedzającej pierwszy zabieg oraz w zależności od reakcji i efektów po kolejnych spotkaniach.
PEELING GlyKoPeel
Przeznaczony do efektywnej walki z procesami starzenia się skóry. Reguluje procesy złuszczania naskórka, optymalizuje pracę gruczołów łojowych, skutecznie walczy z hiperpigmentacjami, plamami ostudowymi itp. Zawiera czynniki złuszczające (
kwas glikolowy), depigmentujace (
kwas kojowy), łagodzące podrażnienia oraz witaminy A, C, E, które optymalizują działanie peelingu.
Wskazania:
- starzenie się skóry
- zaburzenia pigmentacji
- zaskórniki
- zmarszczki
- zmiany wywołane przez czynniki środowiskowe
- blizny, np. potrądzikowe
Należy wykonać 6-10 zabiegów co 10-14 dni. Można również wykonać kurację długookresową – 1 zabieg w miesiącu w serii 12 zabiegów. GlyKoPeel stosuje się także doraźnie jako jednorazowe odświeżenie skóry.
MANDELAC - PEELING MIGDAŁOWY
Składnikiem aktywnym jest 40%
kwas migdałowy. Zabieg może być stosowany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia przebarwień skóry, nawet przez osoby korzystające z solarium. Znajduje również zastosowanie u osób z bardzo wrażliwą skórą, skórą alergiczną,
trądzikiem różowatym itp. oraz osób uczulonych na kwas glikolowy.
Wskazania:
- starzenie
- melasma
- przebarwienia
- trądzik
- zapalenie mieszków włosowych
- trądzik różowaty
Intensywność zabiegu możemy zwiększać poprzez nakładanie dodatkowych warstw preparatu oraz używanie chemicznych dodatków w zależności od potrzeb skóry (np.
trądzik,
przebarwienia itp.). Zalecana seria 6 zabiegów 1 raz w tygodniu oraz pielęgnacja domowa uzupełniającymi preparatami. Serię zabiegów można powtarzać dwa razy w roku
AZELAC
Wskazania:
- zapalny i niezapalny trądzik różowaty
- zapalny i niezapalny trądzik pospolity
- łuszczyca
- zapalenie mieszków włosowych
- cera naczynkowa
- melasma i inne plamy barwnikowe
Charakterystyka
Działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, likwiduje krostki i rumień, hamuje 5-alfa-reduktazę. Zmniejsza wydzielanie łoju, poprawia jakość skóry tłustej. Działa przeciwbakteryjnie, wyrównuje koloryt skóry hamując tyrozynazę. Reguluje rogowacenie skóry
Czynniki aktywne:
Kwas azelainowy , mleczko ostu
NATINUEL
Specyficzny zabieg na twarz, szyję, dekolt i ciało dla każdego rodzaju i wieku skóry. Ze względu na dużą możliwość modyfikacji w oparciu o szeroki wachlarz produktów zabiegowych NATINUEL jest zabiegiem niezwykle uniwersalnym.
Spłyca zmarszczki, poprawia elastyczność, przywraca naturalny bilans wilgotności, zwalcza suchość i zwiotczałość, wzmacnia mechanizmy obronne i ochronne skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych, zwęża pory, usuwa zaskórniki i hamuje powstawanie nowych, reguluje proces keratynizacji naskórka, spłyca blizny potrądzikowe, rozjaśnia przebarwienia i likwiduje hiperpigmentacje regulując syntezę melaniny, spłyca i rozjaśnia rozstępy i blizny.
Czynniki aktywne:
- AHA
- BHA
- PHA
- AKA
- Witamina C 100%
- Witamina E
- Koenzym Q10
- Piknogenol
Wersje zabiegu:
- podstawowy
- na plecy
- przeciw rozstępom i bliznom
- przeciw przebarwieniom
- pod oczy

Kurację wykonujemy w serii 10-12 zabiegów, po wcześniejszym przygotowaniu skóry poprzez kuracje domową (minimum 7 dni). 1 połowa kuracji – zabiegi co tydzień, 2 połowa – zabiegi co dwa tygodnie.
W razie potrzeby (decyzja specjalisty) istnieje możliwość zintensyfikowania efektów zabiegowych poprzez zastosowanie dodatkowo wyższych stężeń preparatów.
Kurację można powtarzać dwa razy do roku z 1-2 miesięczną przerwą.
Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków »
Zabiegi kosmetyczne
» Peelingi dermokosmetyczne
Drukuj 