Kontakt Ostatnio szukane Strona główna na górę strony

imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm      niedziela, 28 maja 2023         

Gabinet kosmetyczny Kraków

PHA - poli hydroksy kwasy

PHA - wielohydroksykwasy

są organicznymi kwasami karboksylowymi, zawierającymi dwie lub więcej grup hydroksylowych w tej samej cząsteczce, z których jedna znajduje się w pozycji alfa. Do grupy tej należą: glukonolakton oraz kwas laktobionowy .
 

PHA - wielohydroksykwasy

silnie nawilżają skórę i zwiększają jej elastyczność. Ich właściwości antyoksydacyjne związane są  z chelatowaniem jonów żelaza i hamowaniem utleniania substancji, co powoduje w efekcie cofanie się objawów związanych z procesem starzenia się skóry i działaniem promieni UV. Kwas laktobionowy będąc inhibitorem metaloproteinaz macierzy zapobiega utracie sprężystości skóry, powstawaniu zmarszczek i teleangiektazji. Wchodząca w skład glaktoza przyspiesza proces gojenia się ran.

Łagodniejsze działanie kwasów PHA jest wynikiem budowy ich cząsteczek, które mają większe rozmiary przez co nie mają możliwości szybkiego wnikania tak głęboko w skórę jak kwasy AHA , zwłaszcza kwas glikolowy i mlekowy . PHA są więc dobrą opcją dla osób o bardzo wrażliwej skórze, a także mogą być stosowane u osób z trądzikiem różowatym , łuszczycą, łojotokiem , egzemą i innymi schorzeniami skórnymi, w przypadku których złuszczanie może być pomocne w leczeniu, ale musi być ono przeprowadzane bez ryzyka wystąpienia drażniących efektów ubocznych.

Dodatkowo kwasy PHA ze względu na swą budowę posiadają:


- Silne właściwości nawilżające, potrafią wiązać wodę z powietrza i zatrzymywać wilgoć w naskórku. Są one bowiem pochodnymi związków naturalnie występujących w skórze -glikozaminoglikanów, które to odpowiadają za utrzymacie wilgoci w skórze.
- Ponadto kwasy PHA są dobrymi antyutleniaczami walczącymi z niszczącymi skórę wolnymi rodnikami.
- Posiadają właściwości przeciwzmarszczkowe, wpływają bowiem pozytywnie na syntezę kolagenu i elastyny, zwiększając grubość skóry, która z wiekiem staje się coraz cieńsza. Tak więc z jednej strony regulują odnowę komórkową, złuszczając zbędne, zrogowaciałe komórki naskórka, z drugiej działając na poziomie skóry właściwej poprawiają ogólną grubość skóry.
 
Aby kwasy poli-hydroksylowe mogły skutecznie działać podobnie jak kwasy AHA także wymagają co najmniej 5% stężenia oraz kwaśnego odczynu w granicach pH 3 - 4. W praktyce stosuję się trzy typy poli-hydroksykwasów:
- glukonolakton ,
- glukoheptanolakton - związek ten różni się tym od poprzedniego, że ma nieco większe rozmiary, a dzięki temu, posiada on lepsze i mocniejsze właściwości nawilżające, można powiedzieć, że jest w stanie związać więcej cząsteczek wody,
- kwas laktobionowy .Przeglądasz: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Kraków » Encyklopedia terminów kosmetycznych » PHA - poli hydroksy kwasy


Drukuj
manicure pedicure
Opinie Klientów
Mam na imię Bożena, 56 lat i od 3 lat korzystam z usług Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny w ...
» Dodana przez: Bożena z Krakowa

» Przeczytaj całą opinię

» Zobacz wszystkie

» Dodaj opinię
Szukaj na stronieZłota myśl
"Bardzo niewiele jest potrzebne do sczęśliwego życia. To wszystko jest w tobie, w twoim sposobie myślenia."

Marek Aurelisz

Newsletter
E-mail:
Honorujemy karty płatnicze:

karty płatnicze
na górę
© 2009 Copyright by Gabinet Kosmetyki Lekarskiej Anny Drobny Kraków, Opracowanie strony ITB Vega
W naszej ofercie: epilacja, mezoterapia frakcyjna, cryolift, mikrodermabrazja diamentowa, mikropigmentacja, depilacja, peelingi dermokosmetyczne, oczyszczanie skóry, zabiegi lecznicze: trądzik, cellulite, naczynka, blizny, rozstępy. Kosmetyka laserowa/IPL: leczenia trądzika, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, depilacja laserowa.
Kraków, ul. Juliana Fałata 11, tel. 697-687-600